Najpopularniejsze historie Tajlandii z ostatniego tygodnia: lądowanie samolotu ratunkowego – jedna ofiara śmiertelna, dziesiątki obrażeń i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, od zeszłego tygodnia, od poniedziałku 20 maja do niedzieli 26 maja 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

  1. Lot SQ 312 linii Singapore Airlines z Londynu do Singapuru wylądował awaryjnie na lotnisku Suvarnabhumi. Ponad 30 pasażerów zostało rannych, a jeden pasażer zmarł. Awaryjna zmiana trasy spowodowana była trudnymi warunkami pogodowymi.

Dowódca 4. oddziału policji metropolitalnej publicznie ujawnił przypadek lotu SQ 312 Singapore Airlines z 229 pasażerami, który przeszedł poważne turbulencje, a następnie awaryjnie wylądował na lotnisku Suvarnabhumi w Bangkoku, powodując 71 obrażeń i jedną ofiarę.

Spoczywaj w spokoju ofierze zdarzenia.

2. Tajski senator Direkrit Jenkrongtham ujawnił mediom ogólnokrajowym, że on i 39 innych senatorów złożyli petycje o postawienie w stan oskarżenia pana Pichita Chuenbana, ministra przy Kancelarii Premiera.

Premier Tajlandii Srettha Thavisin podczas oficjalnej wizyty w Japonii zwrócił się do mediów w związku z decyzją tajskiego Trybunału Konstytucyjnego o rozpatrzeniu skierowanej przeciwko niemu petycji w sprawie powołania byłego ministra Pichita Chuenbana.

Pomimo rezygnacji pana Pichita sprawa sądowa będzie toczyć się dalej, a premier Srettha Thavisin oświadczył, że jest przekonany, że podejmie właściwą decyzję zgodnie z prawem i że nie zrobił nic złego.

3. Pan Somsak Thepsuthin, tajski Minister Zdrowia Publicznego, zwrócił się do krajowych mediów w związku z propozycją premiera dotyczącą zmiany klasyfikacji kwiatów konopi indyjskich na nielegalny narkotyk typu 5.

Działacze na rzecz konopi indyjskich w dalszym ciągu protestują przeciwko uczynieniu pąków konopi indyjskich nielegalnym narkotykiem i mają nadzieję na kompromis z Ministrem Zdrowia Publicznego przed wprowadzeniem ostatecznych przepisów, wzywając zamiast tego do wprowadzenia lepszych przepisów.

4. W Udon Thani w północno-wschodniej Tajlandii 44-letniemu Brytyjczykowi postawiono zarzuty napaści na pracownika stacji benzynowej.

Davis przyznał, że był pod wpływem alkoholu i wyraził skruchę za swoje czyny, przepraszając ofiarę i tajską opinię publiczną. Jest emigrantem z dorosłym tajskim dzieckiem.

5. Funkcjonariusze policji w Seka aresztowali belgijskiego emigranta za rzekome zamordowanie rodaka przy użyciu nielegalnej broni palnej i spalenie ciała ofiary w celu ukrycia dowodów w Seka, Bueng Kan.

Podejrzany Steve twierdził, że ofiara często żądała pieniędzy, grożąc spaleniem rezydencji Steve'a i skrzywdzeniem jego rodziny, jeśli odmówi. W przypływie wściekłości Steve rzekomo użył pistoletu kalibru .22, aby trzykrotnie strzelić do ofiary, a następnie spalił zwłoki ofiary.

Dziękuję i do zobaczenia za tydzień!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.