Najważniejsze historie z Phuket z ostatniego tygodnia: aresztowanie belgijskiego lichwiarza i nie tylko

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie z Phuket i pobliskich prowincji.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są one od poniedziałku 20 maja do niedzieli 26 maja 2024 r

  1. Zatrzymano pięciu podejrzanych po dźgnięciu Brytyjczyka w Patongu.

Ten incydent wzbudził obawy o bezpieczeństwo na Bangla Road, popularnym miejscu nocnego życia w Patongu.

2. Pogodne popołudnie zamieniło się w sytuację awaryjną, gdy jacht zacumowany w pobliżu wyspy Lon, około jednej mili morskiej od molo Chalong, nagle stanął w płomieniach.

Właściciel jachtu, według doniesień, będący obcokrajowcem, został skutecznie uratowany z piekła, nie odnosząc żadnych obrażeń.

3. W Karon doszło do gwałtownej sprzeczki z udziałem Francuza i Tajlandczyka, w wyniku której doszło do poważnych obrażeń w wyniku walki na miecze i noże.

Policja nie ujawniła, która osoba trzymała jaką broń. 

4. Tragiczny incydent miał miejsce, gdy w Phang Nga znaleziono ciało indyjskiego inwestora, co doprowadziło do aresztowania Pakistańczyka i jego tajskiej żony.

Zmarłego Hindusa odnaleziono w zeszłym tygodniu na poboczu drogi w Takua Thung ze śmiertelną raną postrzałową głowy. 

5. Na miejscu stwierdzono śmierć dwóch Francuzów po tym, jak ich motocykl uderzył w słup energetyczny w Paklok.

Dwaj Francuzi udali się do swojego mieszkania. Kiedy dojechali do zakrętu, kierowca motocykla przy dużej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w pas środkowy.

6. 63-letni Belg został zatrzymany w swojej rezydencji w Soi Mangosteen w stanie Rawai po wydaniu nakazu przeszukania.

Zarzuca mu się prowadzenie nielegalnego lombardu, prowadzenie działalności pożyczkowej bez zezwolenia oraz nakładanie odsetek przekraczających ustawowe limity. 

To wszystko na ten tydzień. Bądź bezpieczny!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.