Żółw uratowany na plaży w Phuket

Phuket -

W niedzielę (26 maja) na plaży w Thalang uratowano żółwia morskiegoth).

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedział Phuket Express, że otrzymał powiadomienie od lokalnego mieszkańca, że ​​na plaży Nai Thon znaleziono wciąż żywego żółwia morskiego. Pracownicy Parku Narodowego Sirinat szybko przybyli na plażę, aby pomóc żółwiowi.

DMCR również później przybył na plażę, aby znaleźć żółwia szylkretowego. Ma 32.5 centymetra długości, 30.5 centymetra szerokości i waży 2.6 kilograma. Żółw był słaby, ale na jego zewnętrznej stronie nie stwierdzono żadnych ran.

Żółw został zabrany do Centrum Ratowania Zwierząt Zagrożonych Sireetarn Marine w celu dalszego leczenia.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.