Dwóch obcokrajowców zatrzymanych za zmodyfikowane motocykle powodujące zanieczyszczenie hałasem na Koh Samui

Koh Samui —

W dniu 25 maja 2024 r. policjanci z Bophut zatrzymali dwóch obcokrajowców za rzekomą modyfikację rur wydechowych swoich motocykli, powodującą zanieczyszczenie hałasem wzdłuż Chaweng Beach Road, Koh Samui, Surat Thani.

Policja, zatajając nazwiska podejrzanych, skonfiskowała motocykle, aby ustalić, czy modyfikacje były legalne. Akcja ta była następstwem skarg mieszkańców mieszkających w pobliżu plaży Choengmon, którzy zgłosili częste zakłócenia wynikające z hałaśliwej i lekkomyślnej jazdy motocyklem przez obcokrajowców do dziesięciu razy dziennie.


Początkowo policja nie mogła podjąć żadnych działań z powodu braku dowodów. Mieszkańcy nagrali jednak filmy przedstawiające sprawców, którzy według doniesień zareagowali na nagranie nieodpowiednimi gestami. Filmy te przesłano policji w Bophut w mediach społecznościowych, co spowodowało utworzenie policyjnego punktu kontrolnego.


Dalsze dochodzenie wykazało, że część motocykli została wypożyczona z Phuket. Sprawdzany jest także inny rower z głośnym wydechem, a policja stara się pociągnąć podejrzanego do odpowiedzialności.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.