Wybucha bójka po meczu pomiędzy zagranicznymi zawodnikami po walce w boksie tajskim w Phuket

Patong, Phuket – Po meczu boksu tajskiego pomiędzy zawodnikami z Rosji i Irlandii wybuchła awantura na stadionie bokserskim w Patong.

Incydent, który pierwotnie miał miejsce 26 maja, szybko zyskał na popularności po tym, jak wirusowy materiał filmowy rozesłał się po różnych platformach mediów społecznościowych.

Zamieszanie zaczęło się wkrótce po ogłoszeniu irlandzkiego boksera zwycięzcą zaciętego meczu, co wywołało konfrontację między kibicami rosyjskich i irlandzkich sportowców. Potyczka przeniosła się na scenę bokserską, gdzie trwała aż do interwencji pracowników ochrony stadionu i lokalnych organów ścigania.

W oświadczeniu dla Phuket Express przedstawiciele władz sportowych tajlandzkiego biura w Phuket potwierdzili, że obaj bokserzy pogodzili się poprzez uścisk dłoni, co zakończyło oficjalne postępowanie. Mimo to filmy przedstawiające zamieszanie są nadal szeroko rozpowszechniane w Internecie, co szkodzi – jak to określiła tajska władza ds. sportu – światowej klasy wizerunkowi tajskiego boksu w Phuket.

Władze sportowe biura w Phuket w Tajlandii podejmują obecnie działania mające na celu zaradzenie zachowaniu niektórych osób, które choć nie brały udziału w meczu bokserskim, weszły na scenę i wdały się w bójkę, naruszając w ten sposób przepisy dotyczące widzów.

Jak widać poniżej, zaangażowane osoby zebrały się później w biurze władz okręgowych, aby uściskać się i przeprosić za incydent. Nazwiska i drużyny zaangażowanych zawodników lub siłownie, które mogli reprezentować, zostały utajnione przez odpowiednie władze Phuket.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.