Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wzywa do natychmiastowego podjęcia działań w celu wyeliminowania e-papierosów

KOMUNIKAT PRASOWY:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wskazało, że pilną polityką jest wyeliminowanie e-papierosów, w związku ze stałymi, codziennymi raportami przedstawianymi przez urzędników administracyjnych na temat blokad e-papierosów.

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Anutin Charnvirakul podkreślił pilną potrzebę wyeliminowania e-papierosów po spójnych doniesieniach urzędników administracyjnych o blokadzie e-papierosów.

Anutin stwierdził, że kwestia może wydawać się niewielka, ale jest to istotny problem ogólnokrajowy. Fundacja Kampania na Rzecz Niepalenia poinformowała niedawno, że już 10-letnie dzieci uzależniają się od e-papierosów. Podkreślił, że e-papierosy niekorzystnie wpływają na rozwój mózgu dzieci. „Dzieci są przyszłością narodu” – powiedział, dodając, że e-papierosy utrudniają konkurencyjność Tajlandii na świecie ze względu na dużą liczbę uzależnionych od nich tajskich dzieci.

Minister Anutin wspomniał, że lekarze w Ministerstwie Zdrowia Publicznego zgodnie twierdzą, że e-papierosy są niebezpieczne i nie przynoszą żadnych korzyści. Zaznaczył, że e-papierosy są tak samo szkodliwe jak tradycyjne papierosy, zawierające nikotynę, która powoduje uzależnienie.

Brak nikotyny prowadzi do objawów odstawienia, wpływających na skupienie i koncentrację. E-papierosy są bardziej niepokojące ze względu na ich łatwą dostępność i wysoki wskaźnik uzależnienia, zwłaszcza wśród dzieci. Nielegalna sprzedaż szerzy się w szkołach i wokół nich, mimo że jest niezgodna z prawem.

Minister zwrócił uwagę, że wielu rodziców skarżyło się na tę kwestię, która wymaga natychmiastowej uwagi. Dzięki wskazówkom opinii publicznej urzędnicy skutecznie konfiskowali e-papierosy, w tym skonfiskowane przedmioty o wartości od setek tysięcy do setek milionów bahtów.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.