Młodzi Hindusi zwiększają liczbę podróży do Tajlandii, a pokolenie Z i milenialsi stanowią 80 procent rezerwacji dokonywanych przez indyjskich gości na Airbnb

Bangkok, Tajlandia, 29 maja 2024 r - Nowe dane Airbnb pokazują, że między 2022 a 2023 rokiem rezerwacje w Tajlandii dokonywane przez gości z Indii na Airbnb wzrosły o ponad 60 procent rok do roku* oraz zauważalny wzrost zainteresowania podczas ostatnich długich weekendów Holi i Wielkanocy, kiedy liczba wyszukiwań pobytów w Tajlandii w tym okresie przez indyjskich gości wzrosła o ponad 200 procent.**

Według danych Ministerstwa Turystyki i Sportu Tajlandii Indie są piątym co do wielkości rynkiem przyjazdowym dla Tajlandii. Ten wzrost zainteresowania wśród indyjskich podróżnych przypisuje się polityce bezwizowej rządu oraz rząd potwierdzający przedłużenie o sześć miesięcy do 11 listopada 2024 r. Airbnb udostępnia najnowsze dane na temat trendów w podróżowaniu do Indii i Tajlandii, począwszy od ich ulubionych miejsc docelowych, przez preferowane rodzaje pobytów, typy podróżnych i dane demograficzne.

Ten wzrost zainteresowania podróżami na Airbnb może wynikać ze zmieniającej się demografii Indii i nowego, bardziej skłonnego do podróżowania młodszego pokolenia, w którym Goście z pokolenia Z i pokolenia milenijnego z Indii stanowią 80 procent rezerwacji w 2023 r*. Indie mają największą na świecie populację pokolenia Z i pokolenia milenialsów, nic więc dziwnego, że młodzież jest w centrum uwagi Airbnb również w Indiach.

Na liście znalazły się miasta i plaże Tajlandii 5 najczęściej rezerwowanych miejsc docelowych przez gości z Indii na Airbnb:***

  • Bangkok
  • Phuket
  • Chiang Mai
  • Krabi
  • Samui

Chęć wypadów na plażę i do miasta widać także w pobytach wybieranych przez indyjskich gości – tzw najczęściej rezerwowanymi kategoriami Airbnb w Tajlandii przez indyjskich gości były: Basen, Tropikalny, Blisko plaży, W pobliżu parku narodowego i Kultowe miasto. ***

Z rezerwacji Airbnb dokonanych przez gości z Indii wynika, że ​​największym typem podróżujących były osoby podróżujące w duecie i w pojedynkę, podczas gdy najszybciej rosły małe grupy (3–5 osób) i średnie grupy (5 osób lub więcej) – wzrost o około 67% i 68% rocznie. odpowiednio* w skali roku w 2023 r.

„Podróżnicy z Indii korzystający z Airbnb w dalszym ciągu okazują swoją miłość do Tajlandii, wykazując rosnące zainteresowanie odkrywaniem miejsc w całym kraju. Oprócz niektórych z najlepszych miejsc w Tajlandii, zauważamy, że indyjscy goście odwiedzają także mniej znane obszary i wspierają bardziej inkluzywną turystykę w Tajlandii, która zapewnia możliwości ekonomiczne większej liczbie osób w większej liczbie miejsc, a nie tylko w dużych miastach” – powiedziała Amanpreet Bajaj, dyrektor generalny Airbnb na Azję Południowo-Wschodnią, Indie, Hongkong i Tajwan.

„Przedłużenie przez rząd Tajlandii zniesienia wiz dla obywateli obu krajów będzie w dalszym ciągu wspierać i napędzać turystykę przyjazdową. Wśród indyjskich podróżników panuje duży apetyt na Tajlandię, dlatego będziemy nadal wspierać tajlandzkie inicjatywy turystyczne i pomagać, aby Tajlandia była na pierwszym planie wśród indyjskich podróżników”.

Oto niektóre z najczęściej umieszczanych na liście życzeń pobytów przy niesamowitych basenach przez indyjskich gości na Airbnb w 2023 r., wśród których preferowane są miejsca na plaży i wille z basenem:

*Na podstawie danych rezerwacji użytkowników z Indii na lata 2023 i 2022. Goście z pokolenia Z w wieku 18–29 lat i goście z pokolenia Millenials w wieku 30–39 lat.

**Na podstawie danych wyszukiwania użytkowników w Indiach dotyczących długiego weekendu Holi i Wielkanocy z datami zameldowania między 23 marca a 31 marca 2024 r. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

***Na podstawie danych rezerwacji użytkowników z Indii na rok 2023.

Sponsorowane/reklamowe

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.