Brytyjski obywatel aresztowany za nielegalną działalność przewodników turystycznych na wyspie Pha Ngan

SURAT THANI – W czwartek 30 maja na wyspie Pha Ngan w Surat Thani zatrzymano obywatela Wielkiej Brytanii w związku z nielegalnym prowadzeniem działalności przewodników turystycznych.

Policja turystyczna na Koh Pha Ngan, po otrzymaniu informacji od zaniepokojonej lokalnej firmy turystycznej, wszczęła dochodzenie, które doprowadziło do aresztowania osoby rzekomo oferującej 18-dniowy pakiet wycieczki obejmujący Bangkok, Khao Sok i wyspę Pha Ngan , wyspa Phi Phi, Phuket i Chiang Mai. Wycieczkę wyceniono na 70,121.91 XNUMX bahta za osobę.

Podejrzany, zidentyfikowany jedynie jako 25-letni pan Jabran, został zatrzymany o godzinie 1:30 w hotelu w podokręgu Baan Tai w dystrykcie Koh Pha Ngan. Następnie został zatrzymany na komisariacie policji w Koh Pha Ngan.

Panu Jabranowi grożą zarzuty za prowadzenie działalności bez legalnego pozwolenia na pracę i wykonywanie zawodu zarezerwowanego dla obywateli Tajlandii. Phuket Express podkreśla, że ​​zawód przewodnika wycieczek jest chroniony na mocy tajskiego prawa, a cudzoziemcom nie są wydawane zezwolenia na pracę ani wizy na tę funkcję. Według doniesień pan Jabran przyznał się do zarzutów.

Sprawa zwróciła uwagę na rygorystyczne przepisy dotyczące zatrudnienia w Tajlandii, szczególnie w zawodach uznawanych za chronione dla obywateli Tajlandii. Incydent przypomina o wymogach prawnych obowiązujących obcokrajowców starających się o pracę w kraju.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.