Dwóch Chińczyków aresztowanych przy nielegalnej pracy przy montażu telewizji kablowej w Phuket

Phuket -

Dwóch Chińczyków i Birmańczyka zostali aresztowani po tym, jak przyłapano ich na instalowaniu telewizji kablowej w mieszkaniu w mieście Phuket.

Policja turystyczna w Phuket powiedziała Phuket Express, że w środę (29 majath) zostali powiadomieni przez zaniepokojonego obywatela, że ​​cudzoziemcy rzekomo nielegalnie pracowali na dachu mieszkania przy Yaowarat Road w podokręgu Talad Yai.

Przybyli na miejsce zdarzenia zastali obcokrajowców instalujących chińską telewizję kablową. Zatrzymano trzech z nich: MR. ZHANG, 49, MR. WANG, 29 lat, obaj są Chińczykami, a MR. CHIT, 22 lata, obywatel Birmy. Policja turystyczna w Phuket nie ujawniła ich nazwisk.

Wszyscy trzej mężczyźni posiadają wizy turystyczne. Przyznali się policji, że nie mieli legalnych pozwoleń na pracę. Zabrano ich na komisariat policji miasta Phuket, gdzie usłyszeli zarzuty pracy bez pozwolenia.

Policja nie ujawniła nazwy operatora telewizji kablowej i nie jest jasne, czy zostaną jej postawione jakiekolwiek zarzuty.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.