AKTUALIZACJA: Zbiegły więzień w Nakhon Si Thammarat aresztowany w Indonezji     

Tajlandia -

Według doniesień, w czwartek (30 maja) w Indonezji aresztowano wybitnego zbiegłego więźnia w Nakhon Si Thammarat, który w zeszłym roku brawurowo uciekł, a później wdał się w strzelaninę z policją i ponownie uciekł.th).

Nasze poprzednie historie:

Policja poszukuje tajskiego więźnia, który uciekł podczas leczenia w szpitalu w Nakhon Si Thammarat w październiku 2023 r.

Tajski Departament Więziennictwa zwiększył kwotę nagrody ze 100,000 1,000,000 bahtów do XNUMX XNUMX XNUMX bahtów dla każdego, kto poda szczegóły prowadzące do aresztowania wybitnego zbiegłego więźnia w południowej Tajlandii.

Podejrzany, który pomógł prominentnemu więźniowi w Nakhon Si Thammarat uciec ze szpitala i uniknąć policji, został aresztowany, podczas gdy sam więzień nadal pozostaje na wolności.

Wybitny zbiegły więzień w Nakhon Si Thammarat wciąż żyje po długotrwałej strzelaninie z tajską policją w paśmie górskim w Trang.

Teraz aktualizacja:

Tę wiadomość po raz pierwszy przekazała premier Tajlandii Srettha Thavisin w czwartkowe popołudnie (30 maja). Oświadczył, że został poinformowany przez tajskiego Ministra Sprawiedliwości, że „Pang Nanod” został aresztowany w Indonezji. Królewska policja tajska i Ministerstwo Spraw Zagranicznych współpracują z urzędnikami Indonezji.

Minister sprawiedliwości Tawee Sodsong ujawnił później więcej szczegółów. Pang został aresztowany na Bali w czwartek rano (30 maja).th). Był „na wakacjach” na Bali, kiedy pokłócił się z Indonezyjką, co ostatecznie doprowadziło do wezwania policji i aresztowania. Pang wjechał do Indonezji i przebywał w niej, posługując się fałszywym paszportem. Zostanie zabrany z powrotem do Tajlandii.

Funkcjonariusze sprawdzają także, czy istnieje jakikolwiek związek ze zdarzeniem 14 maja 2024 r. Podczas tego zdarzenia policjanci Mueang Phatthalung uratowali trzech Indonezyjczyków porwanych dla okupu przez grupę Tajów w Mueang w Phatthalung– zauważył minister Tawee.

„Phuket Express” zauważył, że Phatthalung to prowincja, z której pochodzi więzień Pang Nanod. „Nanod” to nazwa podokręgu w mieście Phatthalung, która stała się jego pseudonimem po jego pseudonimie „Pang”.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.