Lotnisko w Phuket przejdzie poważną rozbudowę

KOMUNIKAT PRASOWY:

Lotnisko w Phuket przejdzie poważną rozbudowę wraz z budową nowego terminalu międzynarodowego, który według przewidywań zwiększy jego przepustowość z 12.5 miliona pasażerów rocznie do 18 milionów. Dyrektor lotniska Monchai Tanod potwierdził, że trwa faza projektowania nowego terminalu, a jego zakończenie spodziewane jest w tym roku.

Konieczność rozbudowy wynika z obecnego ruchu na lotnisku, który jest prawie taki sam jak przed pandemią Covid-19. W zeszłym miesiącu lotnisko w Phuket obsłużyło około 16,000 90 pasażerów krajowych dziennie, co stanowi 22,000% jego ruchu krajowego przed pandemią. Ruch międzynarodowy przekroczył już poprzedni poziom, średnio 7 2019 przylotów i odlotów dziennie, czyli o XNUMX% więcej niż w XNUMX r.

Monchai przewiduje, że liczba pasażerów w tym roku osiągnie lub przekroczy łączną liczbę 2019 milionów w 18 r. Nowy terminal, którego budowa ma się rozpocząć w 2026 r. i zakończyć w ciągu trzech lat, ma zwiększyć przepustowość i efektywność obsługi lotów międzynarodowych.

Oprócz nowego terminalu planowane jest również utworzenie dedykowanego terminalu dla wodnosamolotów, co stanowi część szerszej wizji rozbudowy i modernizacji obiektów lotniska. Tajskie lotniska (AOT) przeznaczyły na ten rozwój budżet w wysokości 6 miliardów bahtów.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.