Surat Thani wita pierwszy lot z Kazachstanu

Surat Thani –

W piątek (31 maja) na międzynarodowe lotnisko Surat Thani przyleciał pierwszy bezpośredni lot z Kazachstanust). W Surat Thani znajdują się wyspy Samui i Pha Ngan.

Na lotnisku zaprezentowali się wicegubernator Surat Thani pan Nantawat Jaroenwan i dyrektor międzynarodowego lotniska Surat Thani pan Suksawat Sukwanno. Powitali turystów pierwszym lotem Scat Airlines, czyli bezpośrednim lotem z Ałmaty.

Samolot przyleciał z 212 pasażerami. W tym roku linia lotnicza oferuje bezpośrednie loty od maja do września co dziesięć dni, co daje w sumie 13 lotów.

Jak powiedział dyrektor lotniska pan Suksawat od początku tego roku do 29 kwietniath, Tajlandię odwiedziło ogółem 95,463 75,080 turystów z Kazachstanu. Większość z nich stanowili turyści „pierwszej wizyty” w rodzinach z grupami wycieczkowymi. Wydają średnio 220,000 XNUMX bahtów na podróż na osobę. Tajlandia spodziewa się w tym roku XNUMX XNUMX turystów z Kazachstanu.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.