Najważniejsze historie z Phuket z ostatniego tygodnia: tajska policja rozprawia się z obcokrajowcami nielegalnie posiadającymi firmy i nie tylko

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie z Phuket i pobliskich prowincji.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są one od poniedziałku 27 maja do niedzieli 2 czerwca 2024 r

  1. W poniedziałek (15 maja) 27-letni chłopiec dźgnął wujka na Sri Sunthorn.th).

Policja Thalang powiedziała Phuket Express, że pan E został oskarżony o spowodowanie śmierci w wyniku napaści, ale ze względu na to, że jest nieletni, prawdopodobnie ostatecznie usłyszy mniejsze zarzuty.

2. Po meczu boksu tajskiego pomiędzy zawodnikami z Rosji i Irlandii doszło do awantury na stadionie bokserskim w Patong.

Zainteresowane osoby zebrały się później w biurze władz okręgowych, uściskały się i przeprosiły za incydent.

3. Szwed został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket za 113 dni nadmiernego przedłużenia pobytu.

Funkcjonariusze imigracyjni aresztowali 41-letniego Szweda na terminalu międzynarodowym na lotnisku. Nie podano żadnych dalszych informacji.

4. Dwóch Chińczyków i Birmańczyka zostali aresztowani po tym, jak przyłapano ich na instalowaniu telewizji kablowej w mieszkaniu w mieście Phuket.

Wszyscy trzej mężczyźni posiadają wizy turystyczne. Przyznali się policji, że nie mieli legalnych pozwoleń na pracę.

5. W ramach szeroko zakrojonej akcji zwanej „Operacją Nominee Sweep” Centralne Biuro Śledcze (CIB) aresztowało łącznie 104 osoby, w tym 67 obywateli Rosji i 37 Tajlandczyków, za ich udział w rozległej sieci spółek z udziałowcami zagranicznymi.

Aresztowanie Rosjanki i jej tajskich współpracowników doprowadziło do szerszego zatrzymania 231 podejrzanych związanych z operacjami nominowanych. Chociaż powszechnie powszechne jest wykorzystywanie tajskiego przedstawiciela lub płacenie komuś pieniędzy za podpisywanie umów i posiadanie licencji, ukrywanie prawdziwego zagranicznego właściciela firmy w Tajlandii jest nielegalne.

To wszystko na ten tydzień. Bądź bezpieczny!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.