EZY Airlines wystartują w południowej Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajska firma lotnicza M-Landarch, pod przewodnictwem dyrektora generalnego Dhanee Dharapaka, zamierza utworzyć linie lotnicze EZY Airlines, obsługujące zamożnych lokalnych podróżnych w południowym regionie Tajlandii. Założona w 2005 roku firma M-Landarch specjalizuje się w sprzedaży oprogramowania lotniczego i samolotów Cessna, odnotowując w zeszłym roku przychody w wysokości 296 milionów bahtów i zysk netto w wysokości 13 milionów bahtów. Obecnie firma stara się pozyskać dodatkowe 200 milionów bahtów na rejestrację EZY Airlines jako nowego podmiotu.

Linie EZY Airlines, pozycjonowane jako „latający autobus wahadłowy”, usprawnią działalność, zatrudniając początkowo tylko dwóch pilotów i rezygnując z usług pokładowych, takich jak stewardesa i posiłki. Linia lotnicza uzyskała już licencję operatora lotniczego od Urzędu Lotnictwa Cywilnego Tajlandii i pracuje nad otrzymaniem certyfikatu operatora lotniczego do lipca, po przeprowadzeniu niezbędnych audytów.

EZY Airlines planują uruchomić usługi czarterowe z lotniska Hat Yai w październiku i regularne loty do lipca 2025 r. do różnych miejsc docelowych, w tym Phuket, Nakhon Si Thammarat, Surat Thani i Betong w Yala. Przewiduje się, że ceny biletów będą wahać się od 1,900 do 3,900 bahtów, w zależności od kierunku podróży.

Do 2026 r. linia lotnicza planuje powiększyć swoją flotę do pięciu samolotów, a do 2028 r. do dziewięciu, mając na celu włączenie Hua Hin w drugą fazę ekspansji. Linia lotnicza zakupi od razu pięć pierwszych samolotów, a kolejne przejęcia będą finansowane w ramach strategicznych partnerstw z innymi inwestorami.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.