Najpopularniejsze historie dotyczące Tajlandii z ostatniego tygodnia: nowe środki w zakresie wydawania wiz i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, od zeszłego tygodnia, od poniedziałku 27 maja do niedzieli 2 czerwca 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

  1. Premier Srettha Thavisin podkreśliła znaczenie różnorodności społecznej niezależnie od wieku, płci, religii, narodowości czy statusu społecznego.

Bangkok Pride opublikował w serwisie X post zapraszający publiczność na festiwal Bangkok Pride Parade, który odbędzie się 1 czerwca 2024 r. wzdłuż Rama I Road w Pathumwan.

Premier Tajlandii Srettha Thavisin przewodniczyła Bangkok Pride Festival 2024, organizowanemu przez Bangkok Pride i rząd Bangkoku.

Szczęśliwego Miesiąca Dumy!

2. Po posiedzeniu gabinetu rzecznik rządu Tajlandii Chai Watcharong ogłosił nowe środki i wytyczne w zakresie wydawania wiz, mające na celu promowanie turystyki i stymulowanie gospodarki Tajlandii.

Wiele szczegółowych informacji na temat wiz i ewentualnych dodatkowych wymogów oraz potencjalnych przepisów nie zostało jeszcze wyjaśnionych ani opublikowanych w momencie publikacji prasy i nadal oczekuje się na publikację tych informacji, która ma nastąpić na początku czerwca.

3. Tajskie media krajowe podały, że prawnik reprezentujący byłego premiera Tajlandii Thaksina Shinawatrę złożył wizytę w Biurze Prokuratora Generalnego, aby złożyć wniosek o przełożenie rozprawy wyznaczonej na godzinę 9:29 w dniu 112 maja w sprawie dotyczącej zarzutów o przestępstwa polityczne na podstawie art. XNUMX, znanej również jako Lese Maeste.

Według prawnika Thaksin podobno zaraził się Covid-19, a lekarze zalecili mu odpoczynek i pozostanie na obserwacji do 3 czerwca 2024 r.

4. Lokalne media w Chiang Mai podały, że kangur rudy uciekł z zoo w Chiang Mai i został zauważony przez kierowcę na drodze do Parku Narodowego Doi Suthep-Pui w Chiang Mai.

Nie ma dalszych informacji na temat ucieczki kangura z zoo, niestety później znaleziono go martwego na dnie wodospadu i przypuszcza się, że spadł przez przypadek.

5. Według doniesień, w czwartek (30 maja) w Indonezji aresztowano wybitnego zbiegłego więźnia w Nakhon Si Thammarat, który w zeszłym roku brawurowo uciekł, a później wdał się w strzelaninę z policją i ponownie uciekł.th).

Był „na wakacjach” na Bali, kiedy pokłócił się z Indonezyjką, co ostatecznie doprowadziło do wezwania policji i aresztowania. Rząd Indonezji przygotowuje się do wysłania go specjalnym, pilnie strzeżonym lotem z powrotem do Tajlandii, gdzie będzie przetrzymywany w Bangkoku, a nie w więzieniach bardziej odległych od swojej okolicy, gdzie może mieć sympatyków.

Dziękuję i do zobaczenia za tydzień!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.