Tajlandia przyciąga więcej indyjskich turystów w wyniku przedłużenia ruchu bezwizowego

KOMUNIKAT PRASOWY:

Rzecznik rządu Chai Wacharoke ujawnił, że dzięki zniesieniu wiz Tajlandia przyciągnęła więcej indyjskich turystów. Rząd Tajlandii zatwierdził wcześniej przedłużenie tymczasowego zwolnienia z obowiązku wizowego dla gości z Indii na okres nieprzekraczający 30 dni, ze skutkiem od 11 maja 2024 r. do 11 listopada 2024 r. W rezultacie wzrosła liczba wyszukiwań hasła Tajlandia na platformie Airbnb – internetowym rynku zakwaterowania ponad 200% w porównaniu z liczbą w 2023 r. Airbnb podaje, że Bangkok, Phuket, Chiang Mai, Krabi i Koh Samui to pięć najczęściej wyszukiwanych miejsc docelowych w Tajlandii.

Niedawno rząd zatwierdził trzy etapy ułatwień w zakresie wiz i podróży, aby pobudzić gospodarkę Tajlandii i promować turystykę. Do krótkoterminowych, które mają wejść w życie pod koniec czerwca, należą:

1) Wydłużenie zwolnienia z obowiązku wizowego dla turystów i krótkoterminowych gości biznesowych o okres do 60 dni (z okresu 30 dni) dla posiadaczy paszportów z 93 krajów/regionów;

2) Zwiększenie liczby krajów/regionów, których posiadacze paszportów kwalifikują się do otrzymania wizy on Arrival (VOA) z 19 do 31;

3) Wprowadzenie nowej docelowej wizy do Tajlandii (DTV) dla osób podróżujących długoterminowo, „cyfrowych nomadów” i uczestników określonych działań kulturalnych, z okresem pobytu do 180 dni na wizytę, na zasadzie wielokrotnego wjazdu w danym okresie pięciu lat.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.