Tajlandia zaostrza kary za jazdę pod wpływem alkoholu 

KOMUNIKAT PRASOWY:

Rząd podjął działania mające na celu zaostrzenie kar dla nietrzeźwych kierowców, którzy powodują obrażenia i wypadki drogowe. Fundacja Don't Drive Drunk (DDD) złożyła niedawno petycję do komisji Izby Reprezentantów badającej nowelizację ustawy o kontroli alkoholu, opowiadając się za surowszym karaniem osób oskarżonych o wykroczenia związane z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu.

W petycji proponuje się, aby lokale sprzedające alkohol nieletnim, które uległy wypadkowi podczas jazdy pod wpływem alkoholu, w wyniku którego ze skutkiem śmiertelnym, postawiono zarzuty cywilne i karne, a także cofnięto im licencję. Dodatkowo prowadzący takie placówki będą zobowiązani do wypłaty odszkodowań ofiarom jazdy pod wpływem alkoholu.

Fundacja nalegała, aby komitet nawiązał współpracę z przedsiębiorcami w celu utworzenia funduszu udzielającego pomocy osobom dotkniętym nadmiernym spożyciem alkoholu, zwłaszcza pijanym kierowcom. Komisja planuje obecnie przedłożyć petycję grupy Izbie przed następną sesją, której otwarcie zaplanowano na lipiec.

Komisja konsultowała się także z generałem Achirawitem Suwanpesatem, byłym zastępcą szefa policji, na temat sposobów poprawy wiarygodności prawa i zapobiegania przekupstwu funkcjonariuszy państwowych. Komitet składający się z 42 członków zobowiązał się do opracowania najlepszych i najbardziej sprawiedliwych rozwiązań, które zapewnią społeczeństwu zauważalną poprawę.

Oczekuje się, że znowelizowana ustawa przyniesie korzyści całemu społeczeństwu, gdyż ma poparcie więcej niż jednej grupy politycznej lub partii politycznej. Komisja omówi zmiany w prawie i niezbędne wsparcie ze strony sektora prywatnego z ministrem zdrowia publicznego Somsakiem Thepsutinem.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.


Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.