Osoba ubiegająca się o pracę aresztowana za kradzież iPada i telefonu komórkowego w restauracji Patong

Patong-

W ramach szybkiej reakcji na incydent z kradzieżą policja w Patong zatrzymała podejrzanego, który ukradł tablet iPad i telefon komórkowy z japońskiej restauracji. Miejscem zbrodni stał się zakład mieszczący się przy ulicy Pracha Nukroah.

Najbardziej zaskakującą częścią tej historii jest jednak sposób, w jaki podejrzany został złapany.

Wczesnym rankiem w poniedziałek 3 czerwca 2024 r. niezidentyfikowany właściciel restauracji zgłosił władzom kradzież urządzeń elektronicznych. Złodziej włamał się do lokalu, zabierając iPada i telefon komórkowy, po czym pośpiesznie wyszedł.

Skrupulatna praca policji polegała na przejrzeniu nagrań z kamer CCTV, co ostatecznie doprowadziło do identyfikacji podejrzanego. We wtorek funkcjonariusze odkryli, że ta sama osoba wróciła do restauracji:tym razem do ubiegania się o pracę!!!

To właśnie podczas tej źle zaplanowanej wizyty policja zatrzymała pana Arrona (22 l.), którego nazwisko nie zostało ujawnione, głównego podejrzanego.

Pan Arron przyznał się, że zastawił skradziony telefon komórkowy za 1,500 bahtów. Jeśli chodzi o iPada, wyrzucił go w pobliskim lesie przy Patong Kathu Road w Kathu. Policja postawiła mu zarzuty nocnej kradzieży, a dalsze dochodzenie jest w toku.

Nie jest jasne, dlaczego pan Arron zdecydował się ubiegać o pracę w tej samej restauracji, z której okradł, ani nie odpowiedział na pytania prasy, dlaczego uważa to za dobry pomysł.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.