Rząd przekształci Tajlandię w centrum wykwalifikowanych pracowników zagranicznych

KOMUNIKAT PRASOWY:

Rząd zainicjował plan strategiczny mający na celu przekształcenie Tajlandii w centrum wykwalifikowanych pracowników zagranicznych, zwiększenie jej konkurencyjności gospodarczej i zapewnienie trwałego wzrostu. Inicjatywa, której przewodniczy premier Srettha Thavisin, doprowadzi do wprowadzenia kilku nowych kategorii wiz, aby przyciągnąć talenty z całego świata.

Oficjalne dane Board of Investment (BOI) pokazują, że Tajlandia wydała wizy pracownicze i pozwolenia na pracę ponad 56,000 4,000 zagranicznych ekspertów zaangażowanych w projekty promujące inwestycje. Co więcej, program wiz dla rezydentów długoterminowych (LTR) obejmuje obecnie ponad XNUMX posiadaczy z różnych krajów, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Wielkiej Brytanii, Chin, Niemiec, Japonii i Francji. Ten szczególny rodzaj wizy jest przeznaczony dla specjalistów, pracowników zdalnych, osób zamożnych i emerytów z osobą towarzyszącą i oferuje korzyści, takie jak dziesięcioletni pobyt, znaczne obniżki podatków dla specjalistów i rzadsze odprawy imigracyjne.

Rzecznik rządu Chai Wacharonke ujawnił, że obecnie 2,170 osób posiada inteligentne wizy, co przyciąga wykwalifikowanych specjalistów, inwestorów i przedsiębiorców z kluczowych sektorów, głównie z USA, Rosji, Wielkiej Brytanii, Japonii i Niemiec.

Według Chai oczekuje się, że nadchodząca „Wiza docelowa do Tajlandii” (DTV), której wprowadzenie zaplanowano na ten miesiąc, przyciągnie jeszcze więcej obcokrajowców posiadających umiejętności cyfrowe, co jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność Tajlandii jako kierunku podróży dla profesjonalistów.

Aby ułatwić przyjazd i integrację zagranicznych talentów, BOI współpracował z Urzędem Imigracji i Ministerstwem Pracy w celu utworzenia Centrum Inwestycyjnego One Start One Stop (OSOS), aby uprościć procedury administracyjne dla zagranicznych specjalistów i inwestorów.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.