Tajskie badanie pokazuje ogólne zadowolenie z rządu: 44.3 procent bardzo zadowolonych, tylko 2 procent całkowicie niezadowolonych

Krajowy-

4 czerwca 2024 r. tajskie media ogólnokrajowe podały wyniki sześciomiesięcznego badania opinii publicznej na temat funkcjonowania rządu, przeprowadzonego przez tajskie Ministerstwo Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa w dniach 22 kwietnia–15 maja 2024 r.

W badaniu zebrano informacje od 6,970 osób w wieku 16 lat i starszych w drodze wywiadów bezpośrednich.

Okazało się, że ponad 83.9% respondentów otrzymywało i regularnie śledziło publiczne informacje rządowe. Wśród nich 69.6% uzyskało dostęp do informacji za pośrednictwem telewizji, 46.2% za pośrednictwem Facebooka, 23.8% za pośrednictwem rządowych stron internetowych, 16% poprzez znajomych i krewnych, a 15.5% za pośrednictwem linii.

Ogólne zadowolenie z działań rządu Tajlandii było mieszane: 44.3% respondentów było bardzo zadowolonych, 39.6% wyraziło umiarkowane zadowolenie, 14.1% wykazało niewielkie lub żadne zadowolenie, a 2% było niezadowolonych.

Warto zauważyć, że osoby z południowej Tajlandii, osoby o niskich dochodach i osoby bez tytułu licencjata wyraziły wyższy poziom zadowolenia z rządu w porównaniu z innymi grupami.

Polityką rządu Tajlandii, która spotkała się z największą aprobatą, były program opieki zdrowotnej o wartości 30 bahtów (68.4%), polityka zawieszenia zadłużenia rolników (38.9%) oraz polityka stymulacji turystyki (33.1%).

Jeśli chodzi o pilne środki, które rząd powinien potraktować priorytetowo, 75.3% respondentów podkreśliło potrzebę kontrolowania cen produktów konsumenckich, 46.6% wskazało na środek polegający na obniżeniu rachunków za energię elektryczną, 29.5% wezwało do obniżek cen paliwa, 26.3% podkreśliło zajęcie się nielegalnymi substancjami, a 16.9% zaproponowało rozwiązania na rzecz niskich cen produktów rolnych.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.