Krajowe Biuro Zasobów Wodnych wydaje ostrzeżenie przed powodzią z powodu monsunu

KOMUNIKAT PRASOWY:

Biuro Narodowych Zasobów Wodnych ogłosiło, że monsun południowo-zachodni obejmuje Morze Andamańskie, Tajlandię i Zatokę Tajlandzką, powodując obfite i bardzo obfite opady deszczu na niektórych obszarach, szczególnie w regionach północnych, górno-północno-wschodnich i centralnych.

Ostrzeżenia powodziowe zostały wydane w dniach 4-11 czerwca 2024 r. dla następujących regionów:

Region Północny: Mae Hong Son, Chiang Mai, Chiang Rai, Lampang, Phayao, Nan, Tak, Phitsanulok i Phetchabun.

Górny region północno-wschodni: Loei, Nong Khai, Bueng Kan, Udon Thani, Chaiyaphum i Khon Kaen.

Region centralny: Kanchanaburi, Ratchaburi, Phetchaburi, Prachinburi, Chonburi, Rayong, Chanthaburi i Trat.

Departament Zapobiegania Katastrofom i ich łagodzenia współpracował z tymi 23 prowincjami, aby przygotować się na potencjalne ulewne opady deszczu, które mogą doprowadzić do gwałtownych powodzi, spływów leśnych i stojącej wody. Władze są poinstruowane, aby monitorować i wypatrywać katastrof związanych z pogodą 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w szczególności poprzez dokładne śledzenie poziomu opadów w każdym obszarze i monitorowanie stref wysokiego ryzyka pod kątem ulewnych lub skumulowanych opadów, które mogą spowodować powodzie.

W przypadku obiektów turystyki naturalnej, jeżeli ulewne deszcze stwarzają ryzyko zagrożenia, wojewodowie zlecają odpowiedzialnym organom wydawanie ostrzeżeń i ograniczanie dostępu do dotkniętych obszarów. Ponadto urzędnicy mają stacjonować w tych obszarach wysokiego ryzyka przez całą dobę.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.