Dwóch mężczyzn z Birmy aresztowanych podczas pracy w salonie na wyspie Pha Ngan

Surat Thani –

Dwóch mężczyzn z Birmy zostało aresztowanych po tym, jak przyłapano ich na nielegalnej pracy w salonie na wyspie Pha Ngan w Surat Thani.

Policja na Koh Pha Ngan powiedziała Phuket Express, że na początku tygodnia przeprowadziła inspekcję luksusowego salonu w pobliżu targu w podokręgu Koh Pha Ngan w następstwie skarg od zaniepokojonych obywateli w związku z obcokrajowcami wykonującymi prace przeznaczone wyłącznie dla obywateli Tajlandii. Policja aresztowała dwóch mężczyzn z Birmy, których zidentyfikowano jedynie jako Zu (31 lat) i Nay (28 lat).

Policja aresztowała także Tajkę, zidentyfikowaną jedynie jako pani Gingdow, lat 52, która przedstawiła się jako właścicielka salonu. Przyznała się policji, że wynajmowała lokal i przez cztery miesiące prowadziła salon. Przyznała się także, że do pracy w salonie zatrudniła obu mężczyzn z Birmy, choć miała świadomość, że jest to zajęcie przeznaczone wyłącznie dla Tajów.

Trzej podejrzani zostali zabrani na komisariat policji w Koh Pha Ngan.

Panu Zu i Nayowi grożą zarzuty pracy bez prawnego pozwolenia. „Phuket Express” zauważa, że ​​fryzjerzy i pracownicy salonów fryzjerskich są zajęciem chronionym w Tajlandii i obcokrajowcy nie mogą pracować w tej branży ani uzyskiwać na to pozwoleń na pracę.

Pani Gingdow grozi zarzut, że jest pracodawcą zatrudniającym cudzoziemców nieposiadających legalnego pozwolenia na pracę.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.