Cudzoziemcy ratują żółwie morskie z sieci rybackiej w Thalang

Thalang –

Cudzoziemcy uratowali dwa żółwie morskie po tym, jak utknęły w sieci rybackiej na plaży w Mai Khao.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedział Phuket Express, że otrzymał powiadomienie od pana Winai Trakankita w czwartek (6 czerwcath) utkniętego żółwia.

Cudzoziemcy znaleźli na plaży w Maikhao dwa żółwie morskie utknięte w sieciach rybackich. Kiedy przybyli urzędnicy morscy, pomagali w usuwaniu sieci rybackiej z żółwi szylkretowych.

Jeden z żółwi był zdrowy i nie miał żadnych ran, drugi zaś wydawał się słaby. Słabszy żółw to młody żółw szylkretowy, który ma 31.5 centymetra szerokości, 35 centymetrów długości i waży 3.2 kilograma. Słaby żółw został zabrany do Centrum Ratowania Zwierząt Zagrożonych Sireetarn Marine.

Cudzoziemcy zaangażowani w pomoc żółwiowi nie chcieli ujawnić swojej tożsamości, twierdząc podobno, że ich działania dotyczyły żółwi i pomocy dzikiej faunie i florze, a nie ich samych lub uzyskania uznania w Internecie lub mediach.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.