Premier Tajlandii ogłosił, że zniesie kontrowersyjną opłatę turystyczną w wysokości 300 bahtów

KOMUNIKAT PRASOWY:

Premier Srettha Thavisin ogłosiła decyzję rządu o zniesieniu kontrowersyjnej opłaty turystycznej w wysokości 300 bahtów, zaproponowanej pierwotnie w zeszłym roku, ale spotkała się ze sprzeciwem sektora prywatnego. Zrezygnowano z opłaty, która miała być pobierana od każdego turysty wjeżdżającego do Tajlandii, uzasadniając to tym, że jej wyeliminowanie mogłoby zachęcić turystów do wyższych wydatków w innych obszarach, zapewniając w ten sposób bardziej znaczący impuls dla gospodarki.

Odnosząc się do obaw związanych ze spadkiem wskaźnika rozwoju turystyki i podróży Tajlandii Światowego Forum Ekonomicznego, który zajmuje obecnie 47. miejsce na 119 krajów, Srettha podkreśliła znaczenie konstruktywnego podejścia, a nie zrzucania winy. Zauważył, że różne tajskie miasta i wyspy są konsekwentnie uznawane za najpopularniejsze kierunki turystyczne na świecie i nalegał, aby skupili się na promowaniu pozytywnych zmian w tym sektorze.

Jeśli chodzi o dalsze postępy, Srettha podczas swojej wczorajszej wizyty na północy (9 czerwca) ogłosił również trwające negocjacje z Apple Inc. w sprawie utworzenia centrum start-upów i potencjalnie Akademii programistów Apple w Parku Naukowo-Technologicznym Uniwersytetu Chiang Mai. Oczekuje się, że wkrótce zostanie osiągnięte porozumienie, a dyrektorzy Apple planują wizytę przed końcem 2025 r., aby sfinalizować umowę.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.