Ankieta ujawnia mieszane opinie na temat proponowanych w Tajlandii kompleksów rozrywkowych skupiających się na kasynach

Krajowy —

10 czerwca 2024 r. pan Wichian Kaeosombat, zastępca dyrektora w Centrum prognoz gospodarczych i biznesowych na Uniwersytecie Tajskiej Izby Handlowej, wraz ze swoim zespołem badawczym, wraz ze swoim zespołem badawczym publicznie ujawnił ekonomiczne skutki otwierania kompleksów rozrywkowych skupionych wokół kasyn w Tajlandii .

Te kompleksy rozrywkowe, zaplanowane przez rząd Tajlandii, obejmą kasyno, centrum handlowe, pięciogwiazdkowy hotel, restaurację i bar, centrum kongresowe, park rozrywki i inne obiekty.

Rząd planuje utworzenie tych kompleksów w pięciu lokalizacjach do 2033 r.: molo Khlong Toei w Bangkoku, Bang Kachao w Samut Prakan, obszar Wschodniego Korytarza Gospodarczego (EWG) w Rayong, ale w pobliżu Pattaya, Chiang Mai i Phuket.

Wichian podkreślił kilka pozytywnych skutków gospodarczych, takich jak przyciąganie inwestycji zagranicznych, zwiększanie dochodów z turystyki, tworzenie miejsc pracy i zwiększanie dochodów rządowych poprzez podatki i opłaty.

Zwrócił jednak także uwagę na potencjalne negatywne skutki, w tym ryzyko rozwoju szarej strefy, zwiększenie zadłużenia gospodarstw domowych, pogłębienie nierówności dochodowych oraz koszty społeczne związane z uzależnieniem od hazardu.

Aby złagodzić te negatywne skutki, Wichian zalecił rządowi Tajlandii wdrożenie rygorystycznych przepisów ustawowych i wykonawczych, rehabilitację osób uzależnionych od hazardu oraz przeznaczenie dochodów na inicjatywy rozwoju społecznego i gospodarczego.

Dodatkowo badacze z Uniwersytetu Tajskiej Izby Handlowej przeprowadzili badanie opinii na temat powstawania tego typu kompleksów rozrywkowych. Z badania wynika, że ​​41.6% respondentów nie zgodziło się z propozycją powołania, 19.3% zgodziło się nieznacznie, a 16.4% zdecydowanie się nie zgodziło.

Na pytanie, czy skorzystaliby z usług kompleksów rozrywkowych, 51.3% było zdecydowanie przeciwnych przyjeździe, 22.4% nie było pewnych, a 10.6% było zdecydowanie zainteresowanych.

Jeśli chodzi o perspektywę międzynarodową, 46.7% respondentów uważało, że utworzenie kompleksów rozrywkowych nie wpłynie na wizerunek Tajlandii, 42.6% uważa, że ​​pogorszy wizerunek Tajlandii, a 10.7% uważa, że ​​poprawi wizerunek Tajlandii.

Na koniec w ankiecie zapytano, gdzie powinien powstać kompleks rozrywkowy. Wyniki pokazały, że 40.9% respondentów wolało Phuket, 17.3% – molo Khlong Toei w Bangkoku, a 16.6% – EWG w Rayong lub okolicach Pattaya.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.