Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: Tajlandia będzie tłem dla Jurassic World 4 i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku, 3 czerwca, do niedzieli, 9 czerwca 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

  1. Wybitny zbiegły więzień przybył bezpośrednio z Indonezji na międzynarodowe lotnisko Nakhon Si Thammarat.Wybitny zbiegły więzień aresztowany w Indonezji został przeniesiony do centralnego więzienia w Nonthaburi.
  2. Rzecznik rządu Tajlandii, Chai Watcharong, ogłosił, że magazyn poświęcony stylowi życia i przewodnikom turystycznym „Time Out” umieścił Bangkok w Tajlandii na 6. miejscu na świecie pod względem jedzenia.

Miejskie jedzenie uliczne jest uznawane za trzecie najtańsze na świecie i oferuje szeroką gamę opcji.

3. Tajlandia została wybrana na tło dla „Jurassic World 4”, najnowszej kontynuacji światowej sławy serii Jurassic Park.

Według dyrektora generalnego Departamentu Turystyki, Jaturona Phakdeewanita, produkcja filmu będzie odbywać się od 13 czerwca do 16 lipca w wielu lokalizacjach, w tym w Bangkoku, Krabi, Trang, Phang Nga, Phuket i Chiang Mai.

4. Centrum Radiowe Praram 199 otrzymało zgłoszenie od strażaków z Bangkoku i służb ratownictwa wodnego o wywróceniu się chińskiej łodzi turystycznej po zderzeniu z promem marynarki wojennej na molo Tha Chang w Phra Nakhon w Bangkoku.

W wyniku zderzenia trzech chińskich turystów zostało lekko rannych.

5. Tajlandia odnotowuje 38% wzrost turystyki z ponad 14 milionami gości w pierwszej połowie 2024 r.

Polityka „IGNITE TOURISM THAILAND” ma na celu przekształcenie Tajlandii w wiodący światowy ośrodek turystyczny z ulepszoną infrastrukturą, transportem i logistyką.

Dziękuję i do zobaczenia za tydzień!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.