Żółw składa jaja na plaży na wyspie Samui

Surat Thani –

Matka żółwia morskiego złożyła jaja na plaży na wyspie Samui w Surat Thani.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedział Phuket Express, że w czwartek (13 czerwcath) zostali powiadomieni, że na plaży Thong Nhan w podokręgu Maret w dystrykcie Samui znaleziono ślad matki żółwia morskiego.

Przybyli na plażę, a kamera CCTV na plaży pokazała żółwia szylkretowego składającego jaja po północy. Gniazdo znaleziono 19 metrów od brzegu. Wewnątrz gniazda znajdowała się nieujawniona ilość jaj żółwi morskich.

Obszar ten nie został naruszony przez wodę morską ani złą pogodę, a jaja nie zostały usunięte i policzone. Gniazdo jest chronione i monitorowane do momentu wyklucia się jaj. Urzędnicy stwierdzili, że młode żółwie morskie powinny wykluć się za około 60 dni.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.