Rząd Tajlandii ostrzega przed ulewnymi deszczami i potencjalnymi powodziami w Tajlandii w dniach 15–19 czerwca

Krajowy —

14 czerwca 2024 r. zastępca rzecznika rządu Karom Phonphonklang ostrzegł społeczeństwo, aby zachowało ostrożność ze względu na warunki pogodowe panujące w dniach 15–19 czerwca.

Karom publicznie oświadczył, że rynna monsunowa przechodząca przez górne północne i północno-wschodnie regiony do obszaru niżu nad północnym Wietnamem i Zatoką Tonkin, w połączeniu z umacniającym się monsunem południowo-zachodnim obejmującym Morze Andamańskie, Tajlandię i Zatokę Tajlandzką, spowoduje przyczyna zwiększone opady deszczu i ulewne deszcze na niektórych obszarach, zwłaszcza w regionie wschodnim.

W regionie południowym w górnej części Morza Andamańskiego i w Zatoce Tajlandzkiej wystąpią umiarkowane wiatry i fale, przy czym w górnej części Morza Andamańskiego fale będą miały wysokość około 2 metrów, a w dolnej części Morza Andamańskiego i Zatoki Tajlandzkiej – fale o wysokości 1-2 metrów . W obszarach, w których występują burze, fale mogą przekraczać 2 metry.

W dniach od 15 do 19 czerwca obywatele całej Tajlandii powinni być świadomi zagrożeń stwarzanych przez ulewne deszcze i nagromadzone opady, które mogą spowodować potencjalne gwałtowne powodzie i osunięcia ziemi, szczególnie na obszarach górskich w pobliżu dróg wodnych oraz na obszarach nisko położonych na północy i wschodzie.

Zaleca się szczególną ostrożność podczas podróży przez obszary dotknięte burzami. Żeglarze w Zatoce Tajlandzkiej i Morzu Andamańskim powinni nawigować ostrożnie i unikać pływania podczas burzy – podkreślił Karom.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.