Największe historie z Phuket z ostatniego tygodnia: Rosjanin aresztowany z chronionymi koralowcami i nie tylko

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie z Phuket i pobliskich prowincji.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są one od poniedziałku 10 czerwca do niedzieli 16 czerwca 2024 r.

  1. Amerykanin zaginął po tym, jak wraz z rodziną pływał w morzu na plaży w Rawai.

Tajską żonę i dziecko udało się uratować, podczas gdy 49-letni amerykański ojciec wciąż zaginął.

Amerykanin, który zaginął w niedzielę po kąpieli z rodziną w morzu na plaży w Rawai, został znaleziony martwy w poniedziałek.

Jego żona ze smutkiem potwierdziła później, że znalezione ciało to jej zmarły mąż.

2. Nielegalny tajski taksówkarz został aresztowany w Phuket po tym, jak zaniepokojeni obywatele w Internecie błędnie uwierzyli, że jest Hindusem. Rzeczywiście był obywatelem Tajlandii, jednak według policji nie miał odpowiednich dokumentów, aby być legalnym kierowcą taksówki.

Grozi mu zarzut kierowania prywatnym motocyklem jako nielegalną taksówką (czarna tablica). Pan Harim został ukarany grzywną w wysokości 2,000 bahtów, a jego osobiste prawo jazdy zostało zawieszone na 90 dni. Harim jest obywatelem Tajlandii.

3. Tajlandia i Birma zostali aresztowani po łowieniu ryb na obszarze objętym zakazem połowów na przylądku Panwa w Wichit.

Zabrano ich na komisariat policji w Wichit, gdzie postawiono im zarzuty naruszenia przepisów dotyczących rybołówstwa w Phuket w odniesieniu do chronionych zwierząt morskich, które weszły w życie 31 lipcast 2023.

4. W piątek aresztowano Rosjanina po tym, jak znaleziono jego restaurację w Rawai udekorowaną chronionymi koralowcami.

Funkcjonariusze wyjaśnili Rosjaninowi, że koralowiec został wpisany na listę dzikich zwierząt chronionych w Tajlandii, a jego posiadanie bez prawnego pozwolenia jest nielegalne.

To wszystko na ten tydzień. Bądź bezpieczny!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.