Premier Tajlandii bierze urlop chorobowy po postawieniu diagnozy Covid-19

KOMUNIKAT PRASOWY:

Premier Srettha Thavisin ogłosiła, że ​​po pozytywnym wyniku testu na obecność Covid-19 bierze zwolnienie lekarskie. Oświadczenie ogłoszono w niedzielę wieczorem (16 czerwca) za pośrednictwem jego strony na Facebooku, gdzie podzielił się, że objawy zmęczenia i lekka gorączka skłoniły go do poddania się testom.

Według rzecznika rządu Chai Wacharonke premier zwrócił się o pomoc lekarską w zeszły piątek, kiedy po raz pierwszy poczuł objawy. Kolejne badanie potwierdziło zakażenie. Lekarz zalecił okres odpoczynku do czasu, aż nie będzie już zaraźliwy, a dalsze monitorowanie zaplanowano na początek tygodnia.

Srettha przeprosił osoby, które w ostatnim czasie miały z nim bliski kontakt, radząc im, aby uważnie monitorowały swój stan zdrowia i poddały się testom na obecność wirusa Covid-19, jeśli pojawią się objawy. Jeśli powrót do zdrowia będzie przebiegał sprawnie, planuje wrócić do obowiązków służbowych do 19 czerwca.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.