Tajlandia stanie się pierwszym krajem Azji Południowo-Wschodniej, który 18 czerwca przyjmie ustawę o równości małżeńskiej

Krajowy —

16 czerwca 2024 r. pani Radklao Inthawong Suwankiri, zastępca rzecznika Kancelarii Premiera, ogłosiła zbliżające się obrady parlamentu nad ustawą o równości małżeńskiej, które odbędą się 18 czerwca.

Po zatwierdzeniu przez parlament projekt ustawy trafi do gabinetu i premiera do ostatecznego rozpatrzenia, zanim zostanie zatwierdzony przez Jego Królewską Mość Króla. Po opublikowaniu w „Royal Gazette” projekt ustawy wejdzie w życie po 120-dniowym okresie oczekiwania, przewidywanym do końca 2024 r.

Przeczytaj o ustawie o równości małżeństw w Tajlandii, niedawno przyjętej przez izbę niższą, stanowiącej ważny krok w kierunku uznania równych praw małżeńskich dla wszystkich płci i przewidywanych znaczących zmian, jeśli wejdzie w życie.

Radklao wspomniała również, że premier Tajlandii Srettha Thavisin zorganizuje uroczystość w siedzibie rządu o godz. 5:00, w której wezmą udział ministrowie Tajlandii, ambasadorowie zagraniczni, zwolennicy różnorodności płci i odpowiednie agencje. 

O 6:00 parada zorganizowana przez społeczność LGBTQIAN+ przemaszeruje do Centrum Sztuki i Kultury w Bangkoku (BACC) w Pathumwan w Bangkoku, podczas której odbędą się występy drag queen, muzyka na żywo i przemówienia na cześć równości małżeństw.

Radklao podkreśliła, że ​​wiele krajów obchodzi Miesiąc Dumy każdego roku w czerwcu jako znak równości płci. Rząd Tajlandii ceni wydarzenia związane z Miesiącem Dumy i zaprasza wszystkich do świętowania, aby Tajlandia stała się trzecim krajem w Azji po Tajwanie i Nepalu oraz pierwszym w Azji Południowo-Wschodniej, który przyjął ustawę o równości małżeństw.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.