Tragiczny wypadek drogowy w Chumphon: zgłoszono dwie ofiary śmiertelne i liczne obrażenia

ZDJĘCIE: Zespół ratunkowy Chumphon Kankuson Songkroah

Chumphon, Tajlandia –

Dwie osoby straciły życie, a 29 innych odniosło różne obrażenia w wyniku poważnego zderzenia drogowego z udziałem autobusu pasażerskiego, ciężarówki z przyczepą i dwóch pickupów w dzielnicy Tha Sae w Chumphon.

Do zdarzenia doszło w nocy 16 czerwca na drodze Phet Kasem w podokręgu Tha Kham. Na miejsce wypadku wysłano służby ratunkowe, które natrafiły na wraki pojazdów biorących udział w zdarzeniu. Autobus pasażerski jadący z Ranong do Bangkoku zderzył się z ciężarówką z przyczepą załadowaną drewnem, po czym został uderzony przez dwa pickupy.

Niestety, na miejscu stwierdzono śmierć kierowcy autobusu i członkini załogi. W wyniku kolizji rannych zostało także 24 pasażerów i czterech członków załogi autobusu oraz jedna osoba z jednego z pickupów. Ofiary zostały natychmiast przetransportowane do pobliskich placówek medycznych w celu leczenia. Władze nie ujawniły ich nazwisk.

Ze wstępnych raportów kierowcy ciężarówki z przyczepą wynika, że ​​zawracał, gdy autobus uderzył w jego pojazd, co doprowadziło do kolejnych kolizji z pickupami.

Władze badają obecnie dokładną przyczynę tego tragicznego wypadku, starając się zapewnić wsparcie poszkodowanym.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.