Ratownicy ostrzegają przed trującymi meduzami na plażach Phuket

Phuket -

W sobotę (22 czerwca) ratownicy na plażach w Phuket ostrzegali przed trującymi meduzami.nd).

Ratownicy na plażach Karon w Mueang Phuket i Bangtao w Cherng Talay w Thalang poinformowali dziś rano, że podczas ostatniej pory monsunowej znaleźli wiele portugalskich meduz wojennych.

Jeśli pływak został użądlony, do przemycia dotkniętej skóry i usunięcia macek można użyć wody morskiej i octu, jeśli jest dostępny. Następnie należy zalać dotknięty obszar gorącą wodą na 20 minut, aby złagodzić ból.

Pływacy obawiający się użądlenia powinni unikać wchodzenia do wody na plażach, na których występują znane populacje meduz, powiedzieli ratownicy. Pływacy powinni również zwracać uwagę na flagi na plażach i słuchać instrukcji ratowników.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.