Festiwal Parady w Phuket prezentuje kulturę Peranakan i rywalizuje o nagrodę dla najlepszej parady na świecie

Phuket —

W dniu 22 czerwca 2024 r. pan Sophon Suwannarat, gubernator Phuket, wraz z odpowiednimi agencjami i ponad 1,600 uczestnikami poprowadził wielką paradę wzdłuż Phang Nga Road, Thalang Road i Phuket Road, o długości 1.2 km.

Festiwal parad, zaplanowany na 22-23 czerwca, ma na celu wyłonienie nominowanych do Grand Pinnacle Awards – City Festival w kategorii World Best Parade przyznawanej przez World International Festivals & Events Association (World IFEA). Wyniki Światowego IFEA zostaną oficjalnie ogłoszone w sierpniu 2024 r.
Do najważniejszych punktów parady zaliczają się występy uliczne Peranakan wykonane przez międzynarodowych artystów oraz 20 wielokulturowych parad z 10 innych miast Peranakan na półwyspie Malezja, a wszystkie skupiają się wokół tematu OBfitość. Turyści mogą doświadczyć bogactwa kulturowego Singapuru, Malezji, Indonezji i społeczności Peranakan z Phuket i sześciu innych prowincji wzdłuż Morza Andamańskiego.
Oczekuje się, że wydarzenie przyciągnie ponad 15,000 300 gości z całego świata i wygeneruje przychody w wysokości ponad XNUMX milionów bahtów.
Władze Phuket angażują się w organizację wydarzenia zgodnie z międzynarodowymi standardami, obejmującymi logistykę miejską, zarządzanie drogami i relacje ze społecznością. Wydarzenie skupi się również na prezentacji dziedzictwa artystycznego i kulturowego, jednocześnie promując zrównoważony rozwój gospodarczy za pośrednictwem Nowego Ekosystemu.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.