Tajlandzcy urzędnicy marynarki ostrzegają przed trującymi meduzami na wyspie Racha w Phuket

Phuket-

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) ostrzegł pływaków przed meduzami błękitnobutelkowymi wokół wyspy Racha Yai w Rawai w Mueang Phuket.

DMCR powiedział Phuket Express we wtorek (25 czerwca).th), że otrzymali powiadomienie od operatora łodzi na wyspie, że zarówno pracownik, jak i dwóch nurków zostali ranni przez meduzę błękitnobutelkową.

DMCR zauważyło, że ludzie nie powinni dotykać meduz. Jeśli pływak został użądlony, do przemycia dotkniętej skóry i usunięcia macek można użyć wody morskiej i octu, jeśli jest dostępny. Następnie należy zalać dotknięty obszar gorącą wodą na 20 minut, aby złagodzić ból.

Pływacy obawiający się użądlenia powinni unikać wchodzenia do wody na plażach, na których występują znane populacje meduz. Pływacy powinni także zwracać uwagę na flagi ostrzegawcze na plażach i słuchać poleceń ratowników.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.