Szwajcarski fryzjer aresztowany na wyspie Pha Ngan

Surat Thani –

Szwajcar został aresztowany po tym, jak przyłapano go na nielegalnej pracy w zakładzie fryzjerskim na wyspie Pha Ngan w Surat Thani.

Policja turystyczna w Pha Ngan powiedziała Phuket Express, że w środę (26 czerwcath) aresztowali podejrzanego, zidentyfikowanego jedynie jako pan Oliver, lat 51, obywatel Szwajcarii. Został aresztowany w sklepie Oliver Twist Hair w podokręgu Baan Tai.

Do aresztowania doszło po tym, jak policja otrzymała od zaniepokojonego obywatela, że ​​cudzoziemiec wykonuje tajski zawód chroniony (fryzjer) i że zaniepokojony obywatel jest głęboko zaniepokojony łamaniem tajskiego prawa. Salon fryzjerski był reklamowany na Facebooku i rezerwowany za pośrednictwem aplikacji WhatsApp.

Oliver powiedział policji, że ma pozwolenie na pracę jako dyrektor generalny firmy, ale pracował jako fryzjer. Zakład fryzjerski działał przez dziewięć lat. Opłaty za usługę stylizacji włosów wahały się od 500 bahtów do 4,000 bahtów.

Oliver został zabrany na komisariat policji w Koh Pha Ngan, gdzie usłyszał zarzuty pracy bez prawnego pozwolenia. „Phuket Express” zauważa, że ​​fryzjerzy i pracownicy salonów fryzjerskich są zajęciem chronionym w Tajlandii i cudzoziemcy nie mogą pracować w tej branży ani uzyskiwać na to pozwoleń na pracę.

Sprawę szeroko omawiały media społecznościowe, a wielu internautów zastanawiało się, jak cudzoziemiec mógł pracować nielegalnie przez dziewięć lat, nie zwracając wcześniej uwagi prawnej.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.