Supergwiazda muzyki tajskiej Lisa zachwyca 33 milionami wyświetleń nowego singla w 24 godzin, Yaowarat wyróżniony jako Thai Soft Power

Tajlandia -

Lalisa „Lisa” Manoban zadziwiła świat swoją nową piosenką „Rockstar”. Większość scen teledysku została nakręcona w Tajlandii, szczególnie w historycznej dzielnicy Yaowarat w Bangkoku.

Teledysk, który trwa 2.48 minuty, został wyemitowany w piątek o godzinie 7:00 czasu Bangkoku (28 czerwca).th) za pośrednictwem oficjalnego kanału LLOUD na Youtube. Film obejrzano już ponad 33 miliony razy już po 24 godzinach od chwili publikacji, a jego popularność i liczba wyświetleń wciąż szybko rośnie.

Większość scen teledysku została nakręcona w Tajlandii. Jednym ze słynnych miejsc na zdjęciu jest Yaowarat, chińskie miasto w Bangkoku nocą. Wielu jej tajskich fanów cieszy się, że Lisa wypromowała Tajlandię na świecie, często nazywaną przez rząd Tajlandii Soft Power.

Lisa w dalszym ciągu stanowi siłę soft power dla Tajlandii, pozytywnie promując ten kraj na świecie, wraz z innymi popularnymi elementami miękkiej siły, takimi jak Muay Thai i Songkran, czyli tajski Nowy Rok. W tym roku Lisa również zajmuje się aktorstwem, poszerzając swoje portfolio, o czym pisaliśmy tutaj.

Lisa (27 l.) jest znaną urodzoną w Tajlandii piosenkarką K-pop, wcześniej znaną głównie jako Lisa Blackpink. Chociaż pozostaje członkinią światowej grupy K-pop Blackpink, założyła także własną wytwórnię i ma kwitnącą karierę solową jako prawdopodobnie najpopularniejszy artysta muzyczny i gwiazda w Tajlandii.

Rockstar to pierwsza piosenka wyprodukowana przez własną firmę muzyczną Lisy Lloud Co. we wspólnym wysiłku ze słynną wytwórnią muzyczną w Stanach Zjednoczonych, RCA Records.

Oczekuje się również, że film znacznie zwiększy turystykę, zwłaszcza krajową turystykę tajską, w rejonie Yaowarat, ponieważ wielu fanów Lisy ma odwiedzić miejsca, w których nakręcono film.

Urząd ds. Turystyki Tajlandii wydał nawet przewodnik (patrz poniżej) dotyczący dotarcia do Yaowarat i w następstwie ukazania się filmu aktywnie zachęca turystów do odwiedzania okolicy i spożywania posiłków w licznych restauracjach oraz odwiedzania lokalnych sklepów.

Zapraszamy do obejrzenia filmu znajdującego się w linku poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=hbcGx4MGUMg&ab_channel=LLOUDOfficial

Podobne artykuły:

W urzekającym pokazie tajskiej miękkiej siły Lalisa „Lisa” Manoban ze znanej na całym świecie grupy K-pop BLACKPINK po raz kolejny wzbudziła szerokie zainteresowanie, wymachując swoim tajskim dziedzictwem.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.