Wicepremier Tajlandii wdraża środki nadzwyczajne w celu zwalczania powodzi w Phuket

Phuket —

30 czerwca 2024 r. wicepremier i minister transportu Tajlandii Suriya Juangroongruangkit ogłosił, że ulewne opady deszczu w nocy 29 czerwca w połączeniu z gwałtownymi powodziami z gór spowodowały poważne powodzie w wielu obszarach Phuket.

Suriya nakazał odpowiednim agencjom natychmiastową pomoc dotkniętym obszarom i całodobowe monitorowanie sytuacji. Ich zadaniem było informowanie społeczeństwa, ustawianie znaków ostrzegawczych i sugerowanie alternatywnych tras na zalanych terenach.
Suriya wyjaśnił, że niewystarczający drenaż doprowadził do przelewania się wody na drogi. Władze Phuket zostały wysłane w celu sprawdzenia i ułatwienia przepływu ruchu poprzez utworzenie tymczasowych pasów ruchu pod prąd na autostradach. Unieruchomionym pojazdom udzielono pomocy do czasu powrotu warunków do normy.


Ponadto przygotowano plany awaryjne na wypadek przyszłych powodzi, obejmujące zapobieganie, reagowanie w sytuacjach kryzysowych i strategie odbudowy, aby szybko złagodzić i rozwiązać takie sytuacje. Odpowiednie agencje zostały poinstruowane, aby regularnie składały sprawozdania z postępów Ministerstwu Transportu.
Ministerstwo Transportu i powiązane agencje zobowiązują się do ścisłego wspierania społeczeństwa w celu minimalizacji zakłóceń w podróży. W przypadku jakichkolwiek nietypowych wydarzeń zostaną podjęte natychmiastowe działania.
Aby uzyskać informacje dotyczące podróży lub raporty o sytuacjach awaryjnych, obywatele mogą dzwonić na infolinię Departamentu Autostrad pod numerem 1586, na infolinię ds. autostrad pod numer 1586, na policję drogową pod numer 1193 oraz na infolinię Departamentu Dróg Wiejskich pod numer 1146.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.