Gubernator Phuket przewodził akcji sprzątania po poważnej, gwałtownej powodzi

KOMUNIKAT PRASOWY:

Gubernator Phuket Sophon Suwannarat poprowadził w poniedziałek (1 lipca) zakrojoną na szeroką skalę operację sprzątania prowincji po poważnych, gwałtownych powodziach wywołanych ulewnymi deszczami. Akcja sprzątania objęła obszar Kamala w dystrykcie Kathu, jedno z miejsc najbardziej dotkniętych powodzią.

Do gubernatora Sophona dołączyło wielu lokalnych osobistości, w tym komendant policji prowincji, dyrektor Obszaru 18 Zapobiegania Katastrofom i Łagodzenia ich skutków, przedstawiciele Trzeciego Obszaru Marynarki Wojennej oraz różne agencje i fundacje rządowe. Zespół użył buldożerów do usunięcia błota z dróg, a następnie ciężarówki z wodą oczyściły teren.

Urzędnicy rozdali także niezbędne artykuły mieszkańcom dotkniętym powodzią. Choć w wielu obszarach wody powodziowe opadły, okręgi Kasattree i Ban Don nadal są podmokłe. Około 50 mieszkańców szukało tymczasowego schronienia w miejscowej szkole i planuje wrócić do domu jeszcze dzisiaj (2 lipca).

Sophon zwróciła się do Królewskiego Departamentu Nawadniania o pomoc w skonfigurowaniu pomp wodnych w celu oczyszczenia pozostałej wody i przywrócenia pełnego dostępu do wszystkich dróg. Potwierdził, że oczekuje się, że trwające wysiłki rozwiążą problem powodzi do jutra (3 czerwca), umożliwiając powrót życia w dotkniętych społecznościach do normalności.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.