Premier priorytetowo traktuje pilne rozwiązanie problemu narkotyków

KOMUNIKAT PRASOWY:

Rząd traktuje priorytetowo pilne rozwiązanie problemu narkotykowego w kraju, koncentrując się na jego zwalczaniu, leczeniu, rehabilitacji i opiece.

Rzecznik rządu Chai Wacharonke ujawnił, że premier Srettha Thavisin uważa zajęcie się kwestią narkotyków za krytyczne i pilne. Zauważył, że rozprzestrzenianie się narkotyków, zwłaszcza wśród młodzieży i ludności czynnej zawodowo, osłabia siłę narodu.

Do współpracy w ramach inicjatywy „Tłumienie, leczenie, rehabilitacja i opieka” przydzielono różne agencje. Wojewodowie mają za zadanie integrować wysiłki i koordynować działania z policją, Biurem Rady ds. Kontroli Narkotyków (ONCB), innymi agencjami rządowymi i społecznościami lokalnymi. ONCB będzie pełnić rolę dowódcy strategicznego, wyznaczając ambitne cele i kluczowe wskaźniki wykonania oraz zapewniając niezbędne wsparcie i zasoby dla prowincji. Gubernatorzy i komendanci policji na prowincji muszą ściśle ze sobą współpracować.

Według rzecznika kompleksowe kontrole „rentgenowskie” w społecznościach będą wymagały badania moczu u wszystkich osób w wieku 16 lat i starszych. Zidentyfikowani użytkownicy narkotyków zostaną skierowani na rehabilitację. Królewska policja tajska, Ministerstwo Sprawiedliwości, ONCB i Ministerstwo Obrony zwiększą wysiłki mające na celu aresztowanie sprzedawców narkotyków.

Ministerstwo Zdrowia Publicznego podzieli użytkowników na kategorie według stopnia zaawansowania leczenia i, gdy będzie to możliwe, ponownie zintegruje ich ze społecznością, zapewniając odpowiednie zaplecze rehabilitacyjne. Ministerstwo Rozwoju Społecznego i Bezpieczeństwa Ludzkiego oraz Ministerstwo Pracy będą pomagać w szkoleniu zawodowym i pośrednictwie pracy, aby zapobiec nawrotom choroby.

Agencje zajmujące się edukacją opracują środki monitorowania i zaszczepiania młodzieży nowych wartości, zapewniając, że pozostanie ona wolna od narkotyków.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.