Dozwolona sprzedaż alkoholu w tajskie święta religijne na głównych lotniskach w celu ożywienia turystyki

Krajowy —

W dniu 4 lipca 2024 r. wicepremier Suriya Juangroongruangkit przewodniczył posiedzeniu Krajowego Komitetu ds. Polityki Napojów Alkoholowych w celu omówienia nowych przepisów dotyczących opakowań i etykiet ostrzegawczych dla alkoholu krajowego i importowanego, które mają zostać sfinalizowane do 27 listopada 2024 r.

Przepisy te będą poddawane dalszemu przeglądowi przez państwa członkowskie Światowej Organizacji Handlu (WTO) przez 60 dni w celu zebrania międzynarodowych opinii i zapewnienia zgodności ze światowymi standardami.

Komisja zatwierdziła rewizję komunikatu Kancelarii Premiera, zezwalającą na sprzedaż alkoholu w wcześniej zabronione dni religijne na międzynarodowych lotniskach, takich jak Suvarnabhumi, Don Mueang, Chiang Mai, Chiang Rai, Phuket i Hat Yai. Ma to na celu zwiększenie wydatków i wsparcie sektora turystycznego, zwłaszcza w szczycie sezonu podróży.

Decyzję podjęto po rozważeniu korzyści ekonomicznych wynikających z zezwolenia na sprzedaż alkoholu w obszarach o dużym natężeniu ruchu oraz potencjału zwiększenia przychodów z tytułu podróży międzynarodowych.

W przypadku kolei stanowych Tajlandii komisja będzie współpracować z Radą Kontroli Napojów Alkoholowych, aby rozważyć zezwolenie na sprzedaż alkoholu na stacjach kolejowych i w pociągach w celu promowania turystyki krajowej przy jednoczesnym zapewnieniu zdrowia i bezpieczeństwa publicznego.

We wniosku zawarto szczegółowe plany uregulowania sprzedaży alkoholu, mające na celu zapobieganie nadużyciom i zapewnienie, aby spożycie alkoholu nie zakłócało bezpieczeństwa i komfortu innych pasażerów.

Dodatkowo komisja zatwierdziła utworzenie grupy roboczej w celu zbadania możliwości utworzenia funduszu zajmującego się leczeniem i rehabilitacją osób dotkniętych spożyciem alkoholu.

Suriya wspomniała także o corocznej kampanii „Narodowy Dzień Bez Alkoholu”, która odbędzie się 18 lipca 2024 r. w The Mall Ngamwongwan w Nonthaburi i która skupia się na młodzieży i kobietach. Motywem przewodnim kampanii jest „Stop alkoholowi, przestań szkodzić innym”, zachęcając ludzi do tego rzuć alkohol poprzez zobowiązania online dostępne tutaj.

Kolejne ważne święta religijne, w których obowiązuje zakaz spożywania alkoholu, przypadają na 20 i 21 tego miesiąca, czyli lipca.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.