Po spotkaniu ministerstwa w Tajlandii następuje reklasyfikacja konopi indyjskich jako nielegalnego narkotyku

Krajowy —

W dniu 5 lipca 2024 r. dr Surachoke Tangwiwat, Zastępca Stałego Sekretarza w Ministerstwie Zdrowia Publicznego, po posiedzeniu Komisji Kontroli Narkotyków, ujawniła publicznie projekt komunikatu Ministerstwa Zdrowia Publicznego klasyfikującego konopie indyjskie i konopie indyjskie jako nielegalne narkotyki ponad prawem.

Większość uczestników spotkania zgodziła się, że konopie indyjskie mają korzyści medyczne i badawcze, ale sprzeciwiła się ich rekreacyjnemu stosowaniu. Mniejszość wyraziła obawę, że zbyt rygorystyczne kontrole mogą spowodować trudności publiczne.

Projekt ogłoszenia dodaje konopie indyjskie i konopie, w szczególności kwiaty i ekstrakty o zawartości THC powyżej 0.2%, do wykazu narkotyków, z wyłączeniem gałęzi, łodyg, korzeni, liści i nasion.

Dr Surachoke oświadczyła, że ​​wyniki spotkania zostaną przekazane Ministrowi Zdrowia Publicznego Somsakowi Thepsuthinowi, a następnie w przyszłym tygodniu Radzie ds. Kontroli Narkotyków. W następstwie tego procesu ministerstwo zamierza wprowadzić rozporządzenie do 1 stycznia 2025 r.

Tego samego dnia sieć „Kształtowanie przyszłości tajskiej marihuany”, kierowana przez pana Prasitchai Nunuala, poinformowała o swoich działaniach opinię publiczną i sieci zajmujące się konopiami indyjskimi w całym kraju. Oczekiwali, że ten wynik będzie pierwszym krokiem do przeklasyfikowania konopi indyjskich jako nielegalnego narkotyku, zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez Ministra Zdrowia Publicznego.

„Nie mamy innego sposobu na zwrócenie ludziom konopi indyjskich niż zmiana polityki. Przeklasyfikowanie konopi indyjskich jako narkotyku wynika wyłącznie z zarządzeń premiera Sretthy Thavisin skierowanych do ministra Somsaka Thepsuthina, a nie z jakiegokolwiek prawa, ze względów zdrowotnych lub naukowych, z korzyścią dla rzekomych konkretnych kapitalistów, a nie społeczeństwa, – powiedział Prasitchai.

„8 lipca jest dla nas kluczowy. Zjednoczmy się w celu zwrócenia ludziom konopi indyjskich. Dołączcie do nas licznie przed budynkiem rządu, aby walczyć o zwycięstwo” – dodał Prasitchai.

ML Rungkun Kitiyakorn wezwał użytkowników konopi indyjskich, przedsiębiorców i osoby dostrzegające wartość konopi indyjskich do zgromadzenia się 8 lipca, aby sprzeciwić się uchwałie Komisji ds. Kontroli Narkotyków.

„To nasza ostatnia walka, zanim przedstawią Radzie Kontroli Narkotyków uchwałę o przeklasyfikowaniu konopi indyjskich na narkotyk bez przepisów prawnych” – stwierdził ML Rungkun.

Sieć zajmie Aleję Ratchadamnoen w nocy 7 lipca, od Kwatery Głównej Armii do Biura ONZ, na 200-metrowym odcinku naprzeciwko Ministerstwa Turystyki i Sportu do stadionu bokserskiego Rajadamnern. Planują zostać na noc i 8 lipca maszerować do siedziby rządu.

Przeczytaj nasz najnowszy artykuł o doradcy Partii Bhumjaithai potwierdzającym zaangażowanie w korzyści płynące z konopi indyjskich i ostrzegającym przed pochopną zmianą klasyfikacji.

Przeczytaj o Ministrze Zdrowia Publicznego omawiającym reklasyfikację konopi indyjskich przy silnym poparciu społecznym.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.