Premier Tajlandii zamawia pilne rozwiązanie problemu powodzi w Phuket, zwłaszcza w Kamali

Phuket-

Premier Tajlandii Srettha Thavisin odwiedziła Kamalę, niedawno poważnie zalany obszar w Phuket, z poleceniem ulepszenia środków zapobiegania powodziom na tym obszarze.

Nasze poprzednie historie:

30 czerwca 2024 r. wicepremier i minister transportu Tajlandii Suriya Juangroongruangkit ogłosił, że ulewne opady deszczu w nocy 29 czerwca w połączeniu z gwałtownymi powodziami z gór spowodowały poważne powodzie w wielu obszarach Phuket.

W niedzielę (740 czerwca) w sumie 30 rodzin w Phuket ucierpiało z powodu powodzith).

Biuro Narodowych Zasobów Wodnych (ONWR) wydało ostrzeżenie dotyczące ulewnych opadów i potencjalnych gwałtownych powodzi w Phuket.

Teraz aktualizacja:

Premier Tajlandii Srettha Thavisin przybył do Thalang w piątek (5 lipca).th) w celu kontynuacji projektu budowy przejścia podziemnego pod Pomnikiem Bohaterki.

Premier Srettha odwiedził niedawno wioskę Hua Khuan w Kamala, której mieszkańcy zmagają się z poważnymi, gwałtownymi powodziami spowodowanymi ulewnymi opadami deszczu z pobliskich obszarów górskich.

Departament Zasobów Mineralnych zidentyfikował pierwotną przyczynę niedawnych osuwisk: góra zawiera znaczną ilość skał granitowych, których wiek szacuje się na 70–100 lat. Niestety skały te nie były w stanie wytrzymać zalewu wody, w wyniku czego mniejsze fragmenty skał i piasek zostały porwane przez gwałtowną powódź. Niektórzy mieszkańcy zgłosili, że jest to najpoważniejsze osunięcie się ziemi, jakie widzieli w okolicy w ciągu ostatnich 60 lat.

W odpowiedzi na kryzys premier Srettha zarządził pilne rozwiązania powodziowe. W szczególności planuje rozbudowę istniejących „drog powodziowych”, czyli kanałów odprowadzających wodę, które obecnie są zbyt małe i płytkie, aby skutecznie obsługiwać przepływ wody.

Ponadto rząd dąży do znalezienia długoterminowych rozwiązań dla obszarów wysokiego ryzyka osuwisk. Premier Srettha podkreślił potrzebę utworzenia „Centrum Ostrzegania”. Dzięki odpowiednim ostrzeżeniom mieszkańcy mogą lepiej przygotować się i zminimalizować szkody, nawet w obliczu szybko rosnącego poziomu wody.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.