Wicepremier Tajlandii Anutin Charnvirakul kwestionuje prawne skutki reklasyfikacji konopi indyjskich i wzywa do wyjaśnień

Krajowy —

6 lipca 2024 r. wicepremier Tajlandii Anutin Charnvirakul odpowiedział na propozycję Rady ds. Kontroli Narkotyków dotyczącą przeklasyfikowania konopi indyjskich i konopi jako narkotyków.

Anutin potwierdził stanowisko Partii Bhumjaithai, że konopi indyjskich należy używać do celów medycznych i ekonomicznych, a nie do celów rekreacyjnych. Anutin zakwestionował uzasadnienie tej reklasyfikacji w związku z powrotem do poprzedniego statusu ustalonego przez ten sam zarząd w czasie jego kadencji na stanowisku Ministra Zdrowia Publicznego.

Przeczytaj nasz najnowszy artykuł o doradcy Partii Bhumjaithai potwierdzającym zaangażowanie w korzyści płynące z konopi indyjskich i ostrzegającym przed pochopną zmianą klasyfikacji.

Anutin wyraził obawy dotyczące konsekwencji prawnych dla hodowców konopi indyjskich na poziomie społeczności i zakwestionował, w jaki sposób rząd Tajlandii rozwiąże kwestię tysięcy osób zwolnionych w 2022 r. za przestępstwa związane z konopiami indyjskimi.

Podkreślił, że obecne Ministerstwo Zdrowia Publicznego Somsak Thepsuthin musi znaleźć rozwiązania dla osób dotkniętych tą decyzją i wezwał Radę ds. Kontroli Narkotyków do wyjaśnienia powodów zmiany klasyfikacji kwiatów i pąków konopi indyjskich na narkotyki.

Ponadto skrytykował brak kompleksowych przepisów dotyczących konopi indyjskich, ostrzegając, że przyszli ministrowie zdrowia mogą z łatwością zmienić politykę dotyczącą konopi indyjskich, co doprowadzi do ciągłego zamieszania. Pomimo szacunku dla podejścia nowego ministra Anutin utrzymywał, że partia Bhumjaithai stanowczo unika niepokojów społecznych i jest gotowa współpracować, jeśli będą ku temu uzasadnione powody.

Poprzednio, sieć „Kształtowanie przyszłości tajskiej marihuany”, kierowana przez pana Prasitchai Nunuala i ML Rungkuna Kitiyakorna, wezwała do ogólnokrajowych protestów przeciwko zmianie klasyfikacji.

Planują zająć aleję Ratchadamnoen w nocy 7 lipca i maszerować pod gmach rządu 8 lipca, wzywając społeczeństwo do masowego przyłączenia się do walki o zwrot marihuany dla obywateli.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.