Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: pożar Yaowarat i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 1 lipca 7 r. do niedzieli 2024 lipca XNUMX r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

  1. Pol. Gen. Surachate „Wielki Żart” Hakparn przedłożył dokumentację Krajowej Komisji Antykorupcyjnej (NACC) w celu wyjaśnienia zarzutów dotyczących prania pieniędzy związanych z komisariatem policji w Tao Poon i złożył skargę na premiera Sretthę Thavisin w związku z rzekomo niezgodnym z prawem mianowaniem Pol. Gen. Torsak Sukvimol jako Szef Policji Krajowej, powołując się na naruszenia z art. 157.

Pol. Generał Surachate Hakparn przekazuje dokumentację do NACC i składa skargę przeciwko premierowi Tajlandii w związku z nominacją na szefa policji

2. Rzecznik rządu Tajlandii, Chai Watcharong, ogłosił pomyślny wynik wysiłków rządu na rzecz pobudzenia turystyki w pierwszej połowie 2024 r. – Tajlandię odwiedziło ponad 17.5 mln turystów zagranicznych, co wygenerowało ponad 825 miliardów bahtów przychodów z turystyki.

W 2024 r. pozostało mniej więcej sześć miesięcy.

Tajlandia powitała w pierwszej połowie 17.5 r. ponad 2024 miliona turystów z całego świata

Piątka największych turystów międzynarodowych pochodziła z Chin, Malezji, Indii, Korei Południowej i Rosji.

3. Pan Teera Watcharapranee, kierownik sieci Stop-Drink Network w Tajlandii, wyraził poważne obawy w związku z niedawnym zezwoleniem na sprzedaż napojów alkoholowych w tajskie święta religijne na głównych międzynarodowych lotniskach.

Sieć Stop-Drink krytykuje zezwolenie na sprzedaż alkoholu w ważne święta religijne na lotniskach

Podkreślił, że takie środki zwiększają ryzyko wypadków i ofiar śmiertelnych, co potwierdzają badania dr Kamnuana Ungchusaka, przewodniczącego Grupy Roboczej Komitetu ds. Kontroli Napojów Alkoholowych, wykazujące korelację między wydłużonymi godzinami pracy barów a wyższą liczbą wypadków.

Tpn Media zauważa jednak, że osoby pijące na lotniskach zazwyczaj podróżują tranzytem i nie prowadzą pojazdów mechanicznych.

4. Wicepremier Tajlandii Anutin Charnvirakul odpowiedział na propozycję Rady Kontroli Narkotyków dotyczącą przeklasyfikowania konopi indyjskich i konopi na narkotyki.

Wicepremier Tajlandii Anutin Charnvirakul kwestionuje prawne skutki reklasyfikacji konopi indyjskich i wzywa do wyjaśnień

Anutin wyraził obawy dotyczące konsekwencji prawnych dla hodowców konopi indyjskich na poziomie społeczności i zakwestionował, w jaki sposób rząd Tajlandii rozwiąże kwestię tysięcy osób zwolnionych w 2022 r. za przestępstwa związane z konopiami indyjskimi.

5. Policja Phlapphla Chai 2 otrzymała zgłoszenie o pożarze w Soi Yaowarat w Samphanthawong w Bangkoku.

Policja bada przyczyny pożaru w Yaowarat. Nie ma osób rannych

Na szczęście nie było żadnych obrażeń.

Dziękuję i do zobaczenia za tydzień!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.