Partia Bhumjaithai potwierdza stanowisko w sprawie konopi indyjskich w Tajlandii, sprzeciwiając się ponownej kryminalizacji

Krajowy —

10 lipca 00 r. o godzinie 10:2024 rzeczniczka partii Bhumjaithai Boonthida Somchai zwróciła się do mediów w związku z decyzją Rady ds. Kontroli Narkotyków o przeklasyfikowaniu konopi indyjskich na narkotyk typu 5.

Boonthida podkreśliła zaangażowanie partii w używanie konopi indyjskich do celów medycznych i rozwoju gospodarczego. Wyjaśniła, że ​​partia zaproponowała projekt ustawy o kontroli konopi indyjskich już od poprzedniego rządu, mając na celu ustanowienie jasnych ram jego stosowania.

Działania partii wpisują się w politykę obecnego rządu, zawartą w komunikacie Rady Ministrów skierowanym do parlamentu z 11 września 2023 r. Boonthida zapewnił, że w rządzie koalicyjnym nie będzie konfliktów w sprawie regulacji dotyczących konopi indyjskich.

Boonthida przyznała się do zamieszania spowodowanego zmianą klasyfikacji, zwłaszcza biorąc pod uwagę znaczne inwestycje w konopie indyjskie w ciągu ostatnich dwóch lat. Twierdziła, że ​​lepsze są kontrolowane ramy prawne niż przywracanie konopiom indyjskim statusu narkotyku, co podważyłoby przyszłe zaufanie.

Wcześniej, 9 lipca, wicepremier i przywódca partii Bhumjaithai Anutin Charnvirakul wyraził swój zdecydowany sprzeciw wobec obecnej decyzji Komisji Kontroli Narkotyków przy Ministerstwie Zdrowia Publicznego.

Anutin podkreślił, że ta sama komisja początkowo zalecała dekryminalizację konopi indyjskich podczas jego kadencji na stanowisku Ministra Zdrowia Publicznego Tajlandii. Argumentował, że decyzja o przeklasyfikowaniu konopi indyjskich jest sprzeczna z wcześniejszym stanowiskiem zarządu i podważa sztandarową politykę partii.

Anutin podkreślił, że proces przekwalifikowania konopi indyjskich z listy środków odurzających wymagał rekomendacji różnych komisji, a nie tylko decyzji ministerialnej. Zapewnił, że jeśli Partia Bhumjaithai ponownie będzie nadzorować Ministerstwo Zdrowia Publicznego, natychmiast usunie konopie indyjskie z listy narkotyków, co odzwierciedla jej wieloletnie zaangażowanie w tę politykę.

Anutin wyraził obawy dotyczące wpływu reklasyfikacji na zaufanie inwestorów, podkreślając, że niespójność w polityce dotyczącej konopi indyjskich może mieć szersze konsekwencje poza branżą konopi indyjskich. Podkreślił potrzebę stabilnego otoczenia regulacyjnego w celu przyciągnięcia i utrzymania inwestycji ze strony inwestorów tajlandzkich i międzynarodowych.

Zapytany o strategię rozwiązania tej kwestii w ramach Komisji Kontroli Narkotyków Anutin stwierdził, że zamiast konfrontacji będzie polegał na rozsądku i dialogu.

Anutin zdawał sobie sprawę z wyzwań związanych z wahaniem głosów w zarządzie, zwłaszcza biorąc pod uwagę ograniczone wsparcie ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Pomimo tych przeszkód Anutin potwierdził swoją determinację w opowiadaniu się za polityką partii dotyczącą konopi indyjskich, podkreślając znaczenie stosowania racjonalnych argumentów dla osiągnięcia swoich celów.

Przeczytaj nasze najnowsze artykuły:

Thai Cannabis Network proponuje czteropunktowe dochodzenie w sprawie ustawodawstwa dotyczącego konopi indyjskich w obliczu sprzeciwu rządu.

Tajski Minister Zdrowia Publicznego wypowiada się na temat zmiany klasyfikacji konopi indyjskich w obliczu protestów społecznych.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.