Tajlandia odnotowała 17.5 miliona międzynarodowych turystów, Chiny pozostają najpopularniejszym krajem

Krajowy —

Według raportu tajskiego rządu w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 17.5 r. Tajlandię odwiedziło ponad 2024 mln turystów zagranicznych, co wygenerowało dochody z wydatków w wysokości 825 miliardów bahtów.

Pięć krajów o największej liczbie turystów to Chiny, Malezja, Indie, Korea Południowa i Rosja.

Pomimo pozytywnego wzrostu liczby turystów rząd poinformował, że kluczowym wyzwaniem dla turystyki tajskiej pozostaje fakt, że większość turystów zagranicznych w dalszym ciągu odwiedza jedynie główne miasta turystyczne, w tym Bangkok, Chonburi i Phuket, z których korzysta ponad 49% turystów podróż do tych trzech prowincji.

Tymczasem Krungsri Research podtrzymało prognozę całkowitej liczby turystów zagranicznych odwiedzających Tajlandię w 2024 roku na poziomie 35.6 mln. Jest to następstwem wzrostu o 22.3% w czerwcu, który odnotował ogółem 2.74 mln turystów.

Krungsri Research twierdzi, że sektor turystyczny jest nadal znaczącym czynnikiem wzrostu gospodarczego Tajlandii. W pierwszym półroczu br. liczba turystów zagranicznych odwiedzających kraj stanowiła 88.5% w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. (przed pandemią Covid-19).

Dochody z międzynarodowych wydatków turystycznych w wysokości 825 miliardów bahtów stanowią około 91% tego samego okresu w 2019 r. Krungsri Research zauważyło, że jest to znacząca poprawa w porównaniu z 2023 r., w którym przychody z turystyki wyniosły około 63% poziomu przed pandemią.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Zobacz więcej informacji na temat wystawiania u nas nieruchomości, klikając tutaj.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.