Phuket promuje równość osób LGBTQ+ poprzez podpisanie protokołu ustaleń

Phuket-

We wtorek, 9 lipca, w Phuket w Tajlandii osiągnięto ważny kamień milowy. W hotelu Seabed Grand podpisano protokół ustaleń (MOU) dotyczący inicjatywy „Duma i równość w Phuket”.

Sygnatariuszami byli gubernator Phuket Sophon Suwannarat, zastępca prezesa Organizacji Administracyjnego Prowincji Phuket Arnuparb Wechwanichsanong, burmistrz miasta Phuket Saroj Angkanapilart i inne kluczowe osobistości.

Celem protokołu ustaleń jest wspieranie równości i ochrona praw społeczności LGBTQ+. Oto najważniejsze cele:

1. **Promowanie świadomości równości płci:** Inicjatywa ma na celu podniesienie świadomości na temat równości płci.
2. **Ochrona praw:** kładzie nacisk na ochronę praw osób LGBTQ+.
3. **Zwalczanie dyskryminacji:** Celem protokołu ustaleń jest zapobieganie dyskryminacji ze względu na płeć.
4. **Szkolenie na temat równości płci:** Wspieranie programów edukacyjnych związanych z równością płci.
5. **Działania na rzecz równości:** Wspieranie wydarzeń i działań promujących równość płci.

Ponadto Phuket wyraził gotowość zorganizowania „Światowej Konferencji Inter Pride” w 2025 r., co jeszcze bardziej wzmocni jego zaangażowanie na rzecz praw i inkluzywności osób LGBTQ+.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.