Obywatel Rosji aresztowany za przedłużenie pobytu i próbę przekupstwa na kwotę 1 miliona bahtów w Surat Thani

Surat Thani –

10 lipca policja turystyczna na Koh Pha Ngan zatrzymała podejrzanego, zidentyfikowanego jedynie jako pan Denis, 42-letni obywatel Rosji, w domu w podokręgu Baan Tai w dystrykcie Koh Pha Ngan. Pan Denis przekroczył termin ważności wizy o oszałamiające 175 dni. Podczas zatrzymania zabezpieczono mu pięć motocykli.

Dochodzenie policyjne rozpoczęło się po otrzymaniu skarg dotyczących cudzoziemca reklamującego w Telegramie usługi wynajmu motocykli pod nazwą „Bike Phangan Samui RENT SALE”.

W ramach tej akcji policja wypożyczyła od pana Denisa motocykl za 2,800 bahtów tygodniowo. Przyznał się do nielegalnego pobytu w kraju i prowadzenia na własne potrzeby wypożyczalni motocykli, co również było nielegalne, ponieważ nie posiada pozwolenia na pracę ani wizy pracowniczej.

Denis został zabrany na komisariat policji w Koh Pha Ngan, gdzie usłyszał zarzuty związane z nadmiernym przedłużaniem pobytu i pracą bez odpowiedniego zezwolenia.

Szokujące jest to, że rzekomo zaoferował policji milion bahtów w zamian za uwolnienie. Z raportów wynika, że ​​podczas pobytu w Rosji pan Denis miał powiązania z przestępczością zorganizowaną.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.