AKTUALIZACJA: Człowiek, który zamordował szwajcarskiego turystę w Phuket skazany na dożywocie

Phuket -

  Mężczyzna, który w zeszłym roku zamordował szwajcarską turystkę Phuket Sandbox pod wodospadem w Phuket, został skazany na śmierć, ale z powodu przyznania się do winy jego wyrok został wczoraj zamieniony na dożywocie przez tajlandzki sąd.

Po pierwsze, wcześniejsze historie w tej sytuacji:

Policja Wichit potwierdziła 5 sierpnia 2021 r., że zagraniczna turystka uznana za obywatelkę Szwajcarii po pięćdziesiątce i potwierdzoną jako turystka z Phuket Sandbox, została znaleziona martwa przy wodospadzie Ton Ao Yon w Wichit w Phuket.

Policja potwierdziła, że ​​aresztowano podejrzanego, który rzekomo zamordował szwajcarską turystkę biorącą udział w piaskownicy w Phuket.

Domniemany morderca został zidentyfikowany jako 27-letni obywatel Tajlandii Teerawat Tothip, który był bezrobotnym mieszkańcem i mieszkał w pobliżu miejsca zdarzenia. 

57 sierpnia odbyły się pomniki dla 6-letniej szwajcarskiej turystki Nicole Sauvain Weisskopf, która zginęła w piaskownicy w Phuket w podejrzanych okolicznościachth.

Najnowsza aktualizacja:

Wczoraj (15 marca)th) Sąd Okręgowy w Phuket ogłosił, że 27-letniemu oskarżonemu Teerawat Tothip grozi kara śmierci. Oskarżony przyznał się jednak do winy iw rezultacie jego wyrok został zamieniony na dożywocie.

Mąż i syn ofiary, pani Nicole Weisskopf, lat 57, obejrzeli wyrok za pośrednictwem Google Meet w Szwajcarii i podziękowali Sądowi Okręgowemu w Phuket i policji w Phuket za pomoc. Obaj stwierdzili, że czuli, iż sprawiedliwość została wymierzona w tej tragicznej i przerażającej sytuacji i że właściwa osoba została pociągnięta do odpowiedzialności.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

 

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.